U19: Ботев спечели дербито с Локомотив

Viasport 31/10/2019 19:15

Ботев (Пловдив) спечели дербито с Локомотив (Пловдив) от 12-и кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Играчите на Петър Пенчев се наложиха с 3:1. Мачът се игра при тежки условия на изкуствения терен в пловдивския парк "Лаута".

Мачът бе белязан от редица комични попадения, паднали и в двете врати.

При първото положение далечен изстрел на Райко Алов от Локомотив срещна страничната греда на вратата на Ботев. Последва удар от дистанция на Ангел Табаков.

"Канарчетата" откриха резултата в 32-ата минута, когато Габриел Земярски центрира отляво, вратарят на домакините се размина с топката и Иван Василев на празна врата се разписа.

В заключителните секунди на първата част "черно-белите" изравниха. Самостоятелна акция на Сашо Лебанов завърши с изстрел към вратата на Ботев. Стражът на "жълто-черните" реши, че топката излиза в аут, но тя влетя във вратата за 1:1.

В 70-ата минута Петър Итов отправи удар от ъгъла на наказателното поле, вратарят на домакините се опита да хване кълбото, но то мина между ръцете му и влезе в мрежата.

В 80-ата минута бе отсъдена дузпа за Ботев за нарушение срещу Иван Василев. От бялата точка Василев стреля високо над вратата.

След по-малко от 120 секунди Атанас Стоименов центрира отлично отляво, а Иван Василев от движение фиксира крайния резултат.

В другата среща днес Лудогорец разгроми Дунав с 9:1.

---

Локомотив (Пловдив) – Ботев (Пловдив) 1:3 (1:1)

0:1 Иван Василев (32), 1:1 Сашо Лебанов (45), 1:2 Петър Итов (70), 1:3 Иван Василев (82)

Локомотив: Кристиан Томов-капитан, Христо Русков, Райко Алов, Петър Петров, Мартин Паскалев, Николай Борисов, Ангел Табаков, Иво Георгиев, Даниел Димитров, Николай Джелебов, Сашо Лебанов;

Резерви: Кристиян Ботев, Георги Коев, Димитър Казаков, Мирослав Христов, Петко Петков, Ставри Юмерски

Треньор: Васил Гърков;

Ботев: Милко Баданов, Димитър Балинов, Габриел Земярски, Станислав Работов, Димитър Пройчев, Мартин Русев-капитан, Петър Итов, Иво Казаков, Иван Василев,  Венцислав Богданов, Атанас Стоименов;

Резерви: Мартин Панев, Стефан Попов, Георги Господинов, Емил Колев

Треньор: Петър Пенчев;

Съдии: Неделчо Гаджалов, Георги Стамболджиев и Ириней Бодуров;

Делегат на БФС: Веселин Василев;