Лудогорец U19 разби Дунав

Viasport 01/11/2019 10:35

Лудогорец U19 разби с 9:1 връстниците си от Дунав (Русе). Мачът от 12-и кръг на Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли" при тежки атмосферни условия. Отличи се Преслав Петков, който реализира хеттрик.

Момчетата на Стефан Славов откриха резултата в 10-ата минута чрез Петков. Георги Бабалиев удвои 7 минути по-късно. Преслав Петков направи преднината класическа в 25-ата минута с втория си гол. В 31-ата гостите върнаха едно попадение.

Кирил Янакиев се разписа за 4:1 в 35-ата минута. Отново той бе точен за 5:1 в 40-ата минута. Играч на Дунав си вкара автогол в 42-ата минута и двата тима се оттеглиха за почивка при резултат 6:1.

В 57-ата минута на второто полувреме Георги Бабалиев отбеляза второто си попадение в срещата за 7:1. Пет минути по-късно Алекс Ганчев пропусна дузпа. Петър Георгиев прати топката в мрежата за 8:1 в 76-ата минута, след отличен самостоятелен пробив. В 80-ата минута Преслав Петков оформи крайния резултат 9:1 и хеттрика си.

Източник: ludogorets.com