Купа на БФС: Лудогорец е последният четвъртфиналист при старшата възраст

Viasport 05/11/2019 18:30

Лудогорец е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 2002 година. В мач реванш от осминафиналите тимът от Разград победи с 3:1 Берое и с общ резултат 6:1 се класира за следващата фаза.

Гостите от Стара Загора поведоха с гол на Атила Ахмед в 5-ата минута след удар от далечна дистанция. Домакините изравниха в 21-ата минута от дузпа, реализирана от Хидает Хюсеин. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Георги Маджаров.

В 58-ата минута "орлите" стигнаха до второ попадение. Стилян Спасов изскочи зад противниковата защита и вкара за 2:1. Точка на спора сложи Хакъ Хакиев в 83-ата минута като вкара с глава.

Останалите тимове, които ще играят на четвъртфиналите, са Черноморец (Бургас), Локомотив (Пловдив), Ботев (Пловдив), Славия, Септември (София), ЦСКА и Дунав (Русе). От БФС все още не са обявили дата за жребия за 1/4-финалите.