Симеон Антони Иванов с две купи във Варна

Тенис
    Viasport 27/04/2012 15:20

Младият тенис талант на Черно море Елит (Вн) Симон Антони Иванов с треньор Кристиян Илиев спечели трети пореден държавен турнир на открито първенство до 12 години.

На кортовете в Морската градина 11-годишния Симон взе две титли от Купа „Варна”, съобщават местните издания.

На финала варненецът победи съотборника си в националния отбор Данко Йорданов от Локомотив (Пд) с 6:3, 6:1. В турнира участва и шампионът на Македония до 12 години Славчо Темелковски, който бе отстранен на 1/4-финала от Симон Антони с 6:3, 6:1.

На двойки Иванов заедно с Мартин Станчев взе злато след победа с 5:7, 6:4, 10:5 срещу Данко Йорданов/Ивайло Керемедчиев.

В турнира Купа „Варна” участваха над 110 тенисисти от всички тенис клубове в страната.