Ученици от Варна с титлата по футбол

Viasport 06/05/2012 18:04

Отборът на Професионалната техническа гимназия във Варна спечели първото място на финалите по футбол от програмата на Ученическите игри 2012.

Заключителният етап от надпреварата при юношите се проведе в четири дни в Сливен. Участваха шестте най-добри отбора от страната, които бяха разпределени в две предварителни групи, а заелите първите места се срещнаха на финал.

В двубоя за титлата днес на стадион „Хаджи Димитър” тимът от Варна се наложи над Професионалната гимназия по керамика от Елин Пелин с 4:1.
В спор за третото място Гимназията по механотехника в Ловеч победи състава на Бургас с 4:1.
За петата позиция 101 СОУ София надигра представителите на домакините – ПМГ „Добри Чинтулов” (Сливен) с 4:0.

За голмайстор на финалите бе определен Пламен Иванов от отбора на Варна. Той отбеляза общо 6 попадения, като само в заключителния ден се разписа три пъти.

Купи и медали зарадваха отборите, заели първите три места в крайното класиране и купи за съставите до шеста позиция. Наградите връчиха Николай Даков - главен експерт в министерството на физическото възпитание и спорт, Лъчезар Дойчев - административен директор в ОФК Сливен, и Райчо Райчев от регионалния футболен съюз.