Академията на Хаджи с първо място в „Албена”

Viasport 16/08/2012 17:49

Академията на Георге Хаджи спечели първото място в детската шампионска лига Лукойл, която се проведе в КК „Албена”.

На финала румънците надделяха с 1:0 над Авангард Житомир (Украйна) с гол над Михаел Ониса. В малкия финал Спартак (Варна) победи след изпълнение на дузпи с 4:1 Изида (Добрич), след като редовното време мача завърши при резултат 1:1. На пето място се наредиха футболистите на Пирин, следвани от Майтиши (Русия), Берое (Стара Загора) и Фарул. Шампионите добиха право да участват в суперфинала в Анталия от 23 до 27 октомври.

Във футболния турнир в Албена взеха участие 8 състава със състезатели, родени след 1 януари 2000 г. Отборите получиха красиви купи и медали, като най-добрите бяха наградени от легендата на българския футбол Христо Стоичков, който зарадва всички деца, като се снима с тях и раздаде множество автографи.

Снимки: Пресслужба КК Албена

Връчени бяха и индивидуални награди, като отличието за най-добър полузащитник получи Валентин Иванов от Изида, а Димитър Митков от варненския Спартак бе избран за най-добър нападател.