U17: Славия и ЦСКА с нервно 2:2

Драго Панков 02/09/2012 23:43

С гол в последната минута ЦСКА стигна до 2:2 срещу Славия в мач от 3-тия кръг на Елитната юношеска група до 17 г.

Повече от 200 зрители бяха дошли в приятния неделен следобед, за да гледат двубоя между селекциите на Владимир Иванов и Димитър Димитров. Хубавото време, отличният терен и многото публика се оказаха недостатъчни предпоставки за изиграването на качествен двубой.

През първото полувреме преобладаваха единоборствата, а положенията за гол бяха кът и пред двете врати. Все пак „червените” успяха да поведат в 26-ата минута с удар на своя нападател Борис Кирилов. Домакините опитаха няколко бързи атаки, но съперниковата защита играеше на ниво. Изравнителният гол дойде от нищото минута преди почивката. Играчите на ЦСКА допуснаха Любомир Лозанов да нахлуе пред наказатеното поле и му позволиха да шутира. Ударът не беше кой знае колко силен и летеше право към вратаря Радев. За огромно негово разочарование, той не успя да улови добре топката и тя се оплете в мрежата му - 1:1.

И след почивката имаше малко опасни атаки, защитниците доминираха, а офанзивните играчи и на двата отбора трудно стигаха до изгодни положения за гол. В 64-ата минута съдията Рамунски показа втори жълт картон на Антонио Тилев от ЦСКА, който с цената на нарушения спря опасна контраатака на домакините. Треньорът на „червените” Димитър Димитров изпусна нервите си и засипа рефера с порой от ругатни, с което нагнети излишно напрежение на и без това напечения от жегата терен.

Зачестиха острите и на моменти груби влизания, а играта се накъса. С човек повече домакините успяха да натиснат съперника, който пък разчиташе на бързи контри. В 71-ата минута след нещо средно между шут и остро центриране топката се озова във вратата на Радев, отклонена от крак на играч в „червено”. Домакините се отпуснаха и допуснаха изравняване. В последната минута на срещата изсипана в наказателното поле топка не бе отиграна от вратаря и защитата на Славия. Това позволи на дебнещия Антон Митков да донесе измъчената точка на своите в този нервен двубой, който се игра в неособено високо темпо и ще се запомни с малко красиви футболни моменти.

- - -
Славия – ЦСКA 2:2

Голмайстори: 1:0 Борис Кирилов (26) 1:1 Любомир Лозанов (40), 2:1 Мартин Иванов (71-авт.), 2:2 Антон Митков (80)

Славия: Благовест Граховски, Майк Кръстев, Стефан Велков, Мирослав Иванов, Марио Петков, Янис Карабельов (к), Любомир Лозанов, Емил Стоев (Динко Динев), Кристиан Христов (Христиан Гешков), Димитър Тодоров, Здравко Милев;
Треньор: Вадимир Иванов

ЦСКА: Николай Радев, Мартин Тодоров, Юлиян Чапаев (Александър Икономов), Антон Митков, Иван Иванов (Евелин Георгиев), Мартин Костадинов, Тихомир Маджарски (Иво Исаев), Мартин Иванов (к), Антонио Тилев, Борис Кирилов (Ангел Димитров ), Васил Илиев;
Треньор: Димитър Димитров

Съдии: Николай Рамунски, Виктор Главински, Николай Георгиев
Жълти картони: Тодоров, Милев, Динев (С); Тилев, Костадинов (Ц)
Червен картон: Тилев (Ц)
Делегат на БФС: Пандо Кабуров