Хинковска с 65-а победа в регатите

Ветроходство
    Viasport 25/03/2013 18:54

14-годишната Виктория Хинковска постигна 65-ата си победа в клас „Оптимист” в 127-ата си регата, в която участва в своята кариера. Талантливата българка спечели състезанието V Empordá Sailing Meeting, което се проведе на 23 и 24 март в Л′Ескала, Испания.

40-те състезатели, които застанаха на старт в нейния клас, се изправиха пред сложни метеорологични условия и в двата дни на регатата. Непостоянен и променлив вятър, дъжд, силно морско течение и високи вълни допълнително затрудниха младите ветроходци към намирането на най-краткия и бърз път към финала.

В петте гонки Виктория постигне следните класирания: 2-1-1-1-5 и след изхвърляне на 5-ото място заслужено се нареди на първа позиция в крайното генерално класиране с 5 т. На второ място с 10 т. завърши Ориол Пиня Аймар, а трети с 13 т. е Нил Субиратс.

За отбелязване е, че в клас „Лазер Стандарт” в регата участваха двама олимпийски медалисти – Хосе Луис Доресте (Сеул′88) и Мигел Ногес (Москва′80).