Оскар ЕЛ с комфортно 2:0 в Бистрица

Драго Панков 31/03/2013 08:00

Младшата на Оскар ЕЛ взе трета победа през пролетта на тежкия терен в Бистрица с 2:0 срещу местния Витоша.

Гостите имаха преимущество през целия двубой, като създадоха множество положение пред вратата на Мартин Начев, но по една или друга причина топката все не влизаше във вратата на Витоша.

През първата част домакините отправиха само един опасен удар към вратата на Оскар ЕЛ. След рикошет топката застрашително летеше към рамката, но вратарят на гостите Едуард Мечикян изби в ъглов удар, като това бе и най-сериозното положение за гол в тяхна полза.

След няколко пропуска на нападателите на Оскар и не без помоща на вратаря на Витоша, в 20-ата минута гостите откриха след изпълнение на пряк свободен удар чрез Кристиян Илиев - 1:0.

През второто полувреме картината на терена не се промени и гостите редяха пропуск след пропуск. А ситуации пред техния вратар почти липсваха. Все пак минути пред края Витоша изпълни ъглов удар отдясно по нападението, топката бе центрирана остро, но никой не можа да я отиграе и опасността премина.

Във втората минута от добавеното време Веселин Дженков все пак успя да провре топката покрай вратаря на домакините и фиксира крайното 2:0 за Оскар срещу Витоша.

С успеха Оскар ЕЛ запазва второто място с равен актив с Локомотив (Сф), който днес взе трите точки без игра след служебна победа с 3:0 срещу отказалия се отбор на Атлетик. Съставът на Витоша е осми с 8 пункта.

Другата седмица Оскар ЕЛ среща Локомотив в "Царско село" в директен сблъсък за втората позиция, докато Витоша гостува на лидера в групата Левски-Раковски.