Оскар ЕЛ победи Локомотив в дъжда

Драго Панков 08/04/2013 09:00

Оскар ЕЛ победи Локомотив (София) с 2:1 в дербито на кръга от столичното първенство юноши младша "А", родени 1996 г.

Двубоят се игра на изкуственото игрище в комплекс "Царско село" под непрестанен дъжд. Недоброто състояние на терена бе предпоставка на места да се образуват големи локви, което затрудни и двата отбора. Дерби все пак имаше, като двата отбора си размениха по едно полувреме.

През първата част домакините от Оскар ЕЛ владееха повече топката, но не съумяха да затруднят вратаря на Локомотив, докато гостите на няколко пъти имаха възможности, но не бяха съсредоточени в атака. А пък веднъж и напречната греда помогна на Оскар след удар на Трайко Манов още в 5-ата минута.

Второто полувреме започна с атаки на домакините и още в 44-ата минута след пряк свободен удар на Кристиян Илиев резултатът бе открит - 1:0. При изпълнението вратарят на Локомотив построи неправилно стената, която се и разкъса при удара на Илиев.

В 63-тата минута Веселин Дженков се отскубна от отбраната на Локомотив и реализира втори гол. Докато всички мислеха, че мачът е решен, Кристиян Борисов си отбеляза нелеп автогол в 72-рата минута, което съживи надеждите на гостите поне за точка. Добрата игра на защитата и вратаря на домакините в последните минути обаче осигури победа на Оскар над пряк съперник за второто място.

С трите точки Оскар ЕЛ вече еднолично е второ място с 38 точки, на 11 зад Левски-Раковски. Локомотив остава трети с 35 и две повече от Септември. В следващият кръг Локомотив приема лидера Левски-Раковски, докато Оскар печели с 3:0 служебно срещу отказалия се през зимата Атлетик.

-----

Оскар ЕЛ - Локомотив (София) 2:1

голмайстори: 1:0 Кристиян Илиев (44), 2:0 Веселин Дженков (63), 2:1 Кристиян Борисов (72-автогол);

Оскар ЕЛ: Едуард Мечикян, Рангел Геров (Донислав Влаев), Кристиян Кънчев, Кристиян Борисов, Борислав Крумов, Свилен Сидеров, Кристиян Желев, Кристиян Илиев-капитан, Борис Валенцов (Аспарух Шопов), Веселин Дженков, Алекс Дичев (Николай Симов);

Треньор: Людмил Тодоров

Локомотив: Мирослав Кръстанов, Стефан Страшимиров (Андрей Божилов), Любомир Ценов, Кристиян Омайски (Виктор Каменов), Иван Ценов-капитан, Богдан Недялков, Билян Николов (Благослав Женков), Стилиян Петков (Йордан Андреев), Георги Вълчанов (Радостин Нгуен), Младен Стоев (Михаил Денисиев), Трайко Манов;

Треньор: Георги Бонев

Съдии: Петър Петков, Георги Минев, Павел Драгомиров

Делегат на БФС: Христо Ангелов

Жълти картони: Рангел Геров, Свилен Сидеров (Оскар ЕЛ), Стефан Страшимиров, Богдан Недялков (Локомотив);