Раковски излъга с 2:1 Септември в нервен мач

Валентин Маринов 19/05/2013 14:09

В мач с ненужно много нерви Левски-Раковски измъкна 2:1 като гост на Септември от I група на столичното първенство на деца "Б", родени след 1 януари 1999 г.

Домакините изтърваха победата заради многобройните си пропуски, а не взеха дори точка след нелеп автогол. Днес за пореден път съдбата упражни старото като футбола правило, че не вкараш ли, ще ти вкарат. Пък макар и при нещастно стечение на обстоятелствата.

Септември почна с атаки пред сърцатия страж на гостите Милослав Павлов още от началните минути, въпреки че първи шанс се откри пред Левски-Раковски, когато Петър Иванов се озова за миг сам срещу Владимир Владимиров, но не успя да го прехвърли. В 11-ата минута на метри около Методи Атанасов в наказателното поле на "сините" нямаше никой, но той прати топката в аут.

В 19-ата домакините стигнаха до 1:0 след продължителна акция, при която топката първо бе изчистена пред голлинията. Попадението е дело на Антонио Абаджиев след пас отляво. Броени минути по-късно пред очите на своя баща - бившият шампион с Левски и ЦСКА Георги Славчев, Георги Славчев-младши изравни с удар отблизо, увенчавайки добър пробив и центриране на Петър Иванов.

До края на полувремето Марио Стоев нямаше шанса да се разпише за Септември. Вторите 35 минути почнаха с малко по-активна игра на "сините", които в началото успяха да задържат топката далеч от вратата си. Постепенно обаче Септември натисна и до края се игра само пред Павлов, който днес имаше хем ден, хем страхотен късмет. Някои от комбинациите на възпитаниците на Людмил Георгиев бяха много красиви, но все не довеждаха го гол. Пропуски направиха Методи Атанасов, Абаджиев от свободен удар на отлична позиция, Теодор Кобуров...

Малшансът и неумението за реализиране днес съвсем изнервиха темпераментният Людмил Георгиев, който бе пожален за изгонване от главния съдия Методи Павлов. А включилият се отлично Георги Харизанов отново сам срещу вратаря се нареди до съотборниците си, чиито мерник днес бе доста неточен.

Настъпи 65-ата минута. При една от редките атаки на Раковски футболист в синьо опита отляво успореден пас пред границата на пеналта. Борислав Манов тръгна да пресича топката и неволно изненада излезлия леко напред Владимиров - 2:1 за Левски-Раковски. В следващата атака на Септември заради засада не бе зачетен гол на капитана Ясен Георгиев след центриране в наказателното поле. Тук вече съдиите получиха познатите не само на този терен тежки обиди, псувни и клетви от родители.

А истината е, че домакините могат да се сърдят само на себе си. Въпреки че и това не бива да се допуска, тъй като те просто нямаха ден. Нервите и натискът няма да им помогнат да се научат да вкарват, още повече Септември дори не се бори за първото място в групата. По-важното е, че опитва да играе футбол. Треньорът Людмил Георгиев все пак поздрави реферите и успокои Владимиров и Манов, разстроени от автогола.

----
Септември - Левски-Раковски 1:2

голмайстори: 1:0 Антонио Абаджиев (19), 1:1 Георги Славчев (22), 1:2 Борислав Манов (65-автогол);

Септември: Владимир Владимиров, Васил Василев (Кони-Калоян Великов), Ясен Георгиев-капитан, Борислав Манов, Дамян Михайлов, Калин Тодоров (Николай Боков), Марио Стоев (Калоян Маринов), Марио Петков, Методи Атанасов (Теодор Кобуров), Антонио Абаджиев, Атанас Греков (Георги Харизанов);
Треньор: Людмил Георгиев

Левски-Раковски: Милослав Павлов, Стас Джунилов, Мартин Фичеров, Илиян Колев (Милен Джамбазки), Джафер Низамов, Виктор Шаллиев, Кристиян Наков (Никола Димитров), Мартин Палазов, Георги Славчев-капитан, Евлоги Милев, Петър Иванов (Цветозар Петков);
Треньор: Тони Джеферски

Съдии: Методи Павлов, Александър Новев, Явор Атанасов (от София)
Делегат на БФС: Стефан Благоев

Жълти картони: Георги Славчев, Евлоги Милев, Джафер Низамов, Мартин Фичеров (Левски-Раковски)