Оскар ЕЛ отново подкрепи болния Иван

Драго Панков 20/05/2013 20:50

Оскар ЕЛ се класира за следващата фаза на баражите за попълване на Елитната до 17 години след победа с 1:0 срещу ОФК Хебър (Пазарджик). Домакин на срещата бе градския стадион в Ихтиман, а времето бе топло, но не горещо, и условията за добър футбол бяха налице.

В същото време и младшата, и старшата на младия столичен клуб, отново подкрепиха морално борещия храбро остра форма на левкемия Иван Замярски от град Раковски. 35-годишният мъж се нуждае от спешна трансплантация на костен мозък в чужбина, като за целта се събират пари. За скромната кампания на Оскар ви информирахме през миналата седмица. Вчера футболистите от двата състава, които в един ден играха баражи за Елитните групи, отново облякоха тениските, които агитират за набиране на средства (виж най-долу номера на сметката).

А в плейофа на младшата в Ихтиман тимовете на Оскар и Хебър, който и в предишната фаза игра там, се хвърлиха в атаки от първата секунда и до третата минута вече си бяха разменили по една опасност. Първо софиянци пропуснаха, след това техният вратар улови слаб удар на играч на пазарджиклии. В следващите минути Оскар наложи добро темпо, а Веселин Дженков, Алекс Дичев и Венелин Иванов бяха близо до гола, но не успяваха да намерят рамката на вратата.

В 23-ата минута Хебър отговори с прецизна контра и от границата на наказателното поле Петър Бодуров опита да изненада вратаря Едуард Мечикян с параболична стрелба. Ударът не бе силен, вратарят избие в ъглов удар. До края на първата част Борис Валенцов, Кристиян Желев, Дичев и на два пъти Дженков, бяха много билзо до попадение, но след уникални пропуски резултата се запази 0:0.

Треньорът на Хебър Начко Василев направи две смени на полувремето, но това не промени много положението на терена. Оскар атакуваше и редуваше пропуск след пропуск. В тези минути с гола се разминаха Дженков на два пъти, Кристиян Кънчев и капитанът Кристиян Илиев, а и вратарят на Хебър Емануил Стойков имаше ден.

В 61-ата минута Хебър изпълни късо ъглов удар и отново Петър Бодуров изненада защитата на символичните гости, като шутира към далечния ъгъл на вратаря на Оскар ЕЛ, избил топката в нов ъглов удар. Последва пропуск с глава и на Николай Куманов от Хебър.

Около 120 секунди по-късно бърза контра на Оскар донесе така търсения гол. Топката попадна в непокрития Дженков, който напредна и от границата на наказателното поле отправи слаб удар, който обаче все пак изненада Стойков - 1:0. До края на мача преобладаваха нервите, като бяха показани няколко жълти картона, но Оскар успя да опази победата и вече очаква следващия си противник - отбор от югозападна България.