Берое почна с драма за 2:1 в Италия

Viasport 30/05/2013 21:35

Децата на Берое, родени през 1998 г., започнаха с победа участието си в шестия мемориален турнир “Андреа Болонезе” в Италия. Днес воденият от Сидер Димитров състав надделя с 2:1 над Авелино в първата си среща от група “В”. Точни за победителите са Преслав Георгиев и Данчо Свиленски.

"Зелено-белите" бяха по-добрия отбор на терена през целия мач, повече владееха и разиграваха топката. Футболистите на Авелино имаха физическо предимство, като през целия двубой разчитаха на изритани топки. Италианският тим се "отличи" с доста груба игра и в средата на второто полувреме футболист на тима получи директен червен картон. Съдията вдигна общо десет жълти картона, като четири са за беройци.

Още във 2-ата минута пред Иван Червенаков се откри добра възможност за гол, но полузащитникът пропусна от границата на наказателното поле. В 13-ата Червенаков изведе Преслав Георгиев и българите откриха резултата.

Росен Илиев се измъкна от защитата на италианския тим, но топката му дойде дълга и не успя да завърши добра атака след това.

Две минути преди края на срещата Авелино успя да изравни. Футболист на символичните домакини изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в стената и влетя във вратата на Стоян Димитров за 1:1.

Главният съдия даде пет минути добавено време и в третата старозагорци успяха да стигнат до победен гол. Росен Илиев и Галин Иванов направиха двойно подаване, след което първият изведе в добра позиция резервата Данчо Свиленски, който се разписа за 2:1.

Утре от 17:30 часа българско време, отново в Сан Манго, Берое се изправя във втората си среща от групата срещу Паганезе (Пагани).

Берое (98): Стоян Димитров, Янчо Янчев, Калоян Динев (к), Ивайло Драгиев, Галин Иванов, Петър Болградов (Михаил Димитров), Мартин Маринов (Данчо Свиленски), Светомир Георгиев (Мариян Тонев), Иван Червенаков (Пламен Михайлов), Преслав Георгиев, Росен Илиев.

След връщането в България на състава предстои бараж за републиканското - на 5 юни в Хасково срещу Спартак (Пловдив) за последното място на 1/8-финалите.

Източник и снимка: beroe.bg