Загуба за Берое във втория мач в Италия

Viasport 31/05/2013 21:40

Тимът на Берое, р. 1998 г., допусна поражение във втория си мач от група “В” на турнира “Андреа Болонезе” в Италия - 0:2 от Паганезе.

Срещата се игра при проливен дъжд. Двата отбора предложиха по-директен футбол със здрави единоборства. Благодарение на физическото си предимство Паганезе печелеше повечето единоборства и първи топки. Италианският тим се пригоди по-добре към тежкия терен и взе бързо два гола аванс.

Първо в 9-ата минута футболист на домакините стреля към вратата на беройци, стражът Стоян Димитров изби, но в краката на противников състезател, който откри резултата.

Пет минути по-късно след късо изпълнение на фал топката бе подадена отдясно по атаката на Паганезе и при опита си да центрира, състезател в син спортен екип прати кълбото във вратата за 2:0. През втората част треньорът Сидер Димитров направи промени в състава. Старозагорци натикаха съперника в собствената му половина, но така и не успяха да разпечатат вратата на италианския тим.

Утре от 18 часа българско време на стадион “Андреа Болонезе” в Капецано българите се изправят в последния си мач от група “В” срещу състава на Академия Калчо (Салерно).

Берое (98): Стоян Димитров, Янчо Янчев (Галин Иванов), Калоян Динев, Ангел Денчев (Божидар Джелебов), Ивайло Драгиев, Петър Болградов (Пламен Михайлов), Мартин Маринов (Данчо Свиленски), Светомир Георгиев (Мариян Тонев), Иван Червенаков (Михаил Димитров), Преслав Георгиев, Росен Илиев.

Източник и снимка: официалният сайт на клуба