Берое на четвърто място в Италия

Viasport 03/06/2013 08:00

Тимът на Берое, родени 1998-1999 г., остана на четвъртото място в турнира “Андреа Болонезе” в Италия. “Зелено-белите” отстъпиха с 0:3 на сборния отбор на италианския футболен съюз от областта Кампания. Срещата се игра на стадион “Андреа Болонезе” в Салерно.

Головете вкараха Трапенезе, Орефице, а последното попадение бе автогол на Божидар Джелебов. На финала Паганезе се наложи с 1:0 над Соренто и спечели надпреварата.

Михаил Димитров от Берое взе индивидуалната награда за най-млад състезател. Въпреки че е роден на 10 март 1999 г. в Казанлък, Мишо вече цял сезон играе при една година по-големите.

Турнирът, събрал тази година 8 отбора, се организира в памет на Андреа Болонезе, който губи живота си на футболното игрище едва на 15-годишна възраст. “Малкият Шева”, както е бил известен футболистът, припада, минути след като се появява на терена.

Българите записаха победа и три загуби все срещу връстниците си от италиански школи. Те заеха второто място в групата си.

Берое бе воден от Сидер Димитров, тъй като Владислав Януш остана в Града на липите заради личен ангажимент. Днес тимът потегля към дома, а на 5 юни, сряда, от 17:30 часа ще играе бараж за класиране на осминафиналите в държавното първенство за деца срещу Спартак (Пловдив) в Хасково.

Източник и снимка: Beroe.bg