26.10.2017 | 23:06

Лиляна Георгиева беше избрана за Изгряващата звезда на Балканите. Детето-чудо получи статуетата по време на Балканската атлетическа гала в Стара Загора.

Столичната лека атлетика попълнена с нов клуб

09.10.2017 | 17:00

Идеята за създаването му е най-вече на Екатерина Тошева - бивша шампионка на България в спринта (шеста на 200 м на европейското първенство във Виена 2002).

Снимки и награди от Мирела Демирева за десетки деца

01.10.2017 | 20:30

Олимпийската вицешампионка в скока на височина Мирела Демирева позира за десетки снимки с малки лекоатлети, които участваха в състезание по "Детска атлетика".

Ивет Лалова и 350 деца дадоха началото на GO!KIDS!

01.10.2017 | 19:45

Лекоатлети от над 30 клуба от цялата страна дадоха началото на есенната част на GO!KIDS!. На националния стадион „Васил Левски” се състезаваха над 350 малчугани

Вече 30 години Стефка Костадинова e на върха на света

30.08.2017 | 13:52

Три десетилетия Стефка Костадинова е недосегаема на върха в световния скок на височина. На 30 август 1987 г. в Рим българката спечели първата от двете си титли на планетата.

Детето-чудо е европейска вицешампионка

23.07.2017 | 19:37

Лиляна Георгиева постигна най-големия си успех в кариерата. На европейското първенство по лека атлетика за старша възраст на 1500 м в Гросето (Италия) 17-годишната пловдивчанка се класира втора с нов личен рекорд.

Георги Начев на финал на троен скок на европейското

22.07.2017 | 22:15

Изненадата в българския тим на европейското първенство по лека атлетика за старша възраст в Гросето (Италия) поднесе Георги Начев.

Александра Начева стана четвърта в Европа с рекорд

21.07.2017 | 19:01

Александра Начева записа поредно силно участие на голямо първенство.

Детето-чудо Лиляна Георгиева шеста в света

15.07.2017 | 19:35

Лиляна Георгиева се класира на шесто място на световното първенство по лека атлетика за младша възраст в столицата на Кения - Найроби.

Супер Алекс със сребро на световното първенство

15.07.2017 | 19:00

15-годишната Александра Начева спечели сребърен медал на троен скок на световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 г. в Кения.

Наша атлетка ще бяга на световен полуфинал

12.07.2017 | 15:55

Елена Георгиева даде отлично начало за тима ни на световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 г. в Найроби (Кения).

Млада атлетка би рекорд на Тереза Маринова

08.07.2017 | 17:57

Александра Начева (СКЛА Ботев Пловдив) подобри рекорд на една от най-именитите ни спортистки – Тереза Маринова.

Лили Георгиева подобри рекорд на 800 метра

08.07.2017 | 16:59

Лиляна Георгиева (Тракия Пловдив) подобри личния си рекорд на 800 м по време на турнира "Пловдив".

Лили Георгиева отново без конкуренция

18.06.2017 | 11:51

Детето-чудо Лиляна Георгиева (Тракия Пловдив) отново беше без конкуренция на пистата на националния стадион „Васил Левски” в София.

Синът на Дафовска №1 в леката атлетика

17.06.2017 | 21:28

В бягането на 1500 м Мартин Проданов от СК Актив 2013 (Пловдив) без конкуренция спечели титлата със скромните за неговия талант 4:00.94 мин.

Антонио Иванов шампион с едно бягане

17.06.2017 | 19:08

Антонио Иванов (Атлетик София) се възползва да бяга директно на финал на 100 м като атлет с покрит норматив за европейското първенство по лека атетика за възрастта си.

Радин Вълчев победи шампиона при мъжете

17.06.2017 | 17:52

Оспорвана битка и страхотно шоу спретнаха хърделистите на 110 м с пр. в спора за титлата от националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 г.

Бургазлия спечели третото си злато в спринта

04.06.2017 | 12:39

Изабел Соколова и Румен Иванов спечелиха спринта на 200 м на националния ни шампионат за момичета и момчета под 16 г. на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

Мила Димитрова и Румен Иванов са най-бързи в Търново

03.06.2017 | 20:50

Мила Димитрова (Тракия 96 Пловдив) и Румен Иванов (СК Европул) станаха най-бързите лекоатлети на националния шампионат за момичета и момчета под 16 г. във Велико Търново.

Алекс Христов покри норматив за световно

03.06.2017 | 18:31

Алекс Христов (Тракия 96 Пловдив) спечели сребърен медал от Балканиадата по лека атлетика за младша възраст в Истанбул.