Щангистката Даяна Димитрова, за която изтече информация, че е дала положителна допинг проба за диуретика фуросемид, е приета в болницата в Добрич, научи Viasport.bg.

05.05.2017 | 19:03

Точно преди световното за кадети и кадетки в Банкок (което беше от 3 до 10 април) положителна проба за диуретика фуросемид е дала 16-годишната Даяна Димитрова.

Наш щангист със световната титла при юношите

10.04.2017 | 15:00

България спечели злато на завършващото днес в Банкок (Тайланд) световно първенство за юноши и девойки по вдигане на тежести.

Съдии порязаха Даяна за медал на световното

06.04.2017 | 09:42

Щангистката Даяна Димитрова стана най-добре представилата се българка на световното първенство за кадети и кадетки до 17 г. в Банкок (Тайланд) след първите 2 дни.

Стилян Гроздев с бронз на Евро 2017 по щанги

03.04.2017 | 11:06

България започна с бронзов медал в изтласкването участието си на европейското първенство по вдигане на тежести за мъже и жени в Сплит (Хърватия).

Гроздев се пребори за място на европейското за мъже

29.03.2017 | 10:04

17-годишният Стилян Гроздев се пребори за място в мъжкия отбор, който ще представя България на европейското първенство по вдигане на тежести в Сплит (Хърватия).

Кадетите ни влизат в битка за олимпийски квоти

26.03.2017 | 14:48

България ще изпрати по 6-има юноши и девойки на световното първенство по вдигане на тежести за кадети до 17 г. в Банкок (Тайланд).

Децата на Величко Чолаков са №1 в щангите

30.01.2017 | 17:00

Възпитаниците на олимпийският медалист във вдигането на тежести Величко Чолаков от Родопа (Смолян) спечелиха първия турнир за „Купата на кмета”, който се организира в града им.

80 щангисти на държавното за деца в Смолян

28.01.2017 | 13:40

В спортната зала на Смолян днес стартира държавният шампионат по вдигане на тежести за момчета, кадети, юноши и момичета.

Петър Ангелов седми на Евро 2016 по щанги

06.12.2016 | 12:15

Петър Ангелов завърши на седмо място в категория до 69 кг на европейското първенство по вдигане на тежести за младежи и девойки до 20 и до 23 години в Ейлат (Израел).

Стилян Гроздев със злато и рекорд на Евро 2016

05.12.2016 | 08:00

Стилян Гроздев отнесе конкуренцията при 20-годишните в кат. 62 кг, като обра златните медали в групата си на европейското първенство за младежи и девойки до 20 и до 23 г.

Надежда Мей донесе медал от Евро 2016 в щангите

04.12.2016 | 21:55

Националката ни Надежда Мей Нгуен (до 48 кг) завърши пета в двубоя на започналото днес в израелския град Ейлат европейско първенство за младежи и девойки до 20 и 23-годишна възраст.

11 щангисти представят България на Евро 2016

28.11.2016 | 13:55

11 български състезатели ще участват на европейското първенство по вдигане на тежести за младежи и девойки до 20 и 23 години.

Деца участват в турнир в памет на Милен Добрев

17.11.2016 | 10:15

Кадети до 17 г. и девойки до 20 г. ще са сред участниците в първото издание на турнира по вдигане на тежести в чест на покойния олимпийски шампион от Атина 2004 Милен Добрев.

Почести за Ивана Петрова в Търговище

28.09.2016 | 10:15

Европейската вицешампионка за девойки в щангите Ивана Петрова и нейният треньор Илиян Събев бяха приети от кмета на община Търговище д-р Дарин Димитров.

Седмо злато и рекорди за Маринов в щангите

17.09.2016 | 16:23

Седмо злато за България спечели Васил Маринов на европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 15 г. и до 17 г.

Христо Христов с 6-а титла за България в щангите

17.09.2016 | 08:55

Христо Христов спечели титлата в категория 94 кг при 15-годишните на продължаващото в полския град Нови Томисл европейско по вдигане на тежести за кадети и кадетки.

Първановски носи девети медал от "Евро 2016"

15.09.2016 | 19:17

Християн Първановски спечели пореден медал за България от европейското първенство по вдигане на тежести за кадети и кадетки в Нови Томисл (Полша).

Щангистите нямат спирка - нова титла в Полша

13.09.2016 | 23:16

Щангистите ни продължават фурора на европейското за кадети и кадетки в полския град Нови Томисл. Галя Шатова грабна титлата в кат. до 59 кг с три първи места.

Четвърто злато за България на европейското по щанги

13.09.2016 | 18:02

България спечели четвърти златен медал и общо седмо отличие на европейското първенство по вдигане на тежести за кадети и кадетки в Полша.

1 2 3 4 »

Треньорът на Ботев (Враца) U19 Любен Любенов: При нас успяват мотивирани момчета 11.08.2017 | 14:28

Любен Любенов започва втория си сезон начело на U19 на Ботев (Враца). Младият специалист от Видин има опит във "В" група с мъжките отбори на Бдин и Ботев (Козлодуй).