Атанас Петров спечели "Купа Сандрио" в Италия

27.03.2018 | 17:43

Талантливият млад алпиец Атанас Петров спечели поредна титла в Италия. Той победи с две секунди преднина втория в състезанията за "Купа Сандрио”.

„Научи се да караш ски“ закри сезона с оспорвано състезание

23.03.2018 | 17:18

Програмата „Научи се да караш ски“ закри сезон 2017/2018 с емоционална и оспорвана надпревара между най-добрите момичета и момчета от Община Самоков в Боровец.

240 деца стартираха в „Мемориал на шампионите“

19.03.2018 | 18:05

240 деца от 17 клуба от цялата страна застанаха на старт в „Мемориал на шампионите“ в Боровец. Състезанието по ски се провежда за втора година и събра алпийци от 6 до 12 г.

Юлия Златкова със златен дубъл в Боровец

18.03.2018 | 10:41

Юлия Златкова от ски клуб Юлен направи златен дубъл на стартовете за “Купа ПИБА”, които се проведоха на писта „Мартинови бараки 4“ в Боровец.

65 скиори на старт в слалома от държавното в Пампорово

14.03.2018 | 21:50

Точно 65 млади състезатели от всички клубове в България стартираха днес в слалома от държавното първенство по ски алпийски дисциплини за възрастите до 14 и 16 г.

„Научи се да караш ски" стартира в Боровец на 6 март

23.02.2018 | 16:45

На 6 март, вторник, на учебен плац „Бороспорт" и на централните писти пред хотел „Рила" започва една от най-достъпните и обичани инициативи - „Научи се да караш ски".

185 деца се състезаваха за купата „Витоша ски”

21.02.2018 | 19:35

185 деца демонстрираха завидни умения по време на състезанието по гигантски слалом за купата на "Витоша ски".

Стотици деца на Световния ден на снега в Боровец

21.01.2018 | 11:24

Стотици деца отбелязаха с усмивки и празнично настроение Световния ден на снега в Боровец.

Боровец празнува Световния ден на снега в събота

17.01.2018 | 12:55

На 20 януари Боровец ще покаже за седми пореден път какво богатство е снегът и как може да се забавляваме здравословно в планината.

Нов триумф за Наско Петров

15.01.2018 | 18:46

В италианския ски курорт Ливиньо премина първото състезание от четирите старта, валидни за мини купата на Ливиньо по ски алпийски дисциплини.

Вукадинова и Златков спечелиха втория слалом в Боровец

13.01.2018 | 14:26

Ева Вукадинова от спортен клуб Боровец спечели втория слалом за купа „Бороспорт“ в Боровец. Състезателката беше най-бърза при жените с 2:00,26 мин.

Ева Вукадинова с престижен подиум за “Купа Бороспорт”

12.01.2018 | 11:10

16-годишната Ева Вукадинова (клуб Боровец) записа отлично класиране, като завърши на второ място в женския слалом за „Купа Бороспорт” на писта „Попангелов" в Боровец.

Атанас Петров с победа в Италия

10.01.2018 | 11:41

Младата ни надежда в ски алпийските дисциплини Атанас Петров показа, че и тази зима няма да отстъпи на опонентите си в Италия, където живее и учи през зимата.

Повече от 90 скиори на старт за “Купа Бороспорт“

10.01.2018 | 11:06

Повече от 90 скиори от девет държави ще мерят сили в четвъртък и петък за "Купа Бороспорт“ в Боровец.

Пускат децата на ски срещу 1 лв. на Витоша в събота

09.01.2018 | 16:46

Деца и ученици до 18 г. ще могат да карат ски на Витоша на символична цена в събота, когато ще е Световният ден на снега.

3861 деца ще карат безплатно ски и сноуборд на Боровец

05.12.2017 | 11:58

3861 момичета и момчета от Община Самоков ще могат да карат безплатно ски и сноуборд на Боровец. Кметът на града Владимир Георгиев подписа ново 5-годишно споразумение с „Бороспорт".

Банско фаворит за световно юношеско през 2021 г.

10.10.2017 | 14:14

Ски курорт №1 на България Банско е фаворит за домакин на световното първенство за юноши по ски алпийски дисциплини през 2021 г.

Камен Златков с чек за рекордно класиране

08.06.2017 | 15:35

Един от най-добрите ни скиори алпийци този сезон Камен Златков бе награден с чек за 1500 лв. от един от спонсорите на българската федерация.

БФ ски готви специален подарък за Наско Петров

15.04.2017 | 16:41

Малкият талант в ските Атанас Петров вече завърши сезона си в Италия, но все още е в Ливиньо, където очаква последната церемония по награждаване след сезона.

Наско Петров герой след 6-о място в Италия

10.04.2017 | 19:11

Българчето Атанас Петров приключи поредния си сезон в Италия с 6-о място в гигантския слалом на националния шампионат на Апенините в алпийските ски.