17.01.2018 | 12:55

На 20 януари Боровец ще покаже за седми пореден път какво богатство е снегът и как може да се забавляваме здравословно в планината.

Нов триумф за Наско Петров

15.01.2018 | 18:46

В италианския ски курорт Ливиньо премина първото състезание от четирите старта, валидни за мини купата на Ливиньо по ски алпийски дисциплини.

Вукадинова и Златков спечелиха втория слалом в Боровец

13.01.2018 | 14:26

Ева Вукадинова от спортен клуб Боровец спечели втория слалом за купа „Бороспорт“ в Боровец. Състезателката беше най-бърза при жените с 2:00,26 мин.

Ева Вукадинова с престижен подиум за “Купа Бороспорт”

12.01.2018 | 11:10

16-годишната Ева Вукадинова (клуб Боровец) записа отлично класиране, като завърши на второ място в женския слалом за „Купа Бороспорт” на писта „Попангелов" в Боровец.

Атанас Петров с победа в Италия

10.01.2018 | 11:41

Младата ни надежда в ски алпийските дисциплини Атанас Петров показа, че и тази зима няма да отстъпи на опонентите си в Италия, където живее и учи през зимата.

Повече от 90 скиори на старт за “Купа Бороспорт“

10.01.2018 | 11:06

Повече от 90 скиори от девет държави ще мерят сили в четвъртък и петък за "Купа Бороспорт“ в Боровец.

Пускат децата на ски срещу 1 лв. на Витоша в събота

09.01.2018 | 16:46

Деца и ученици до 18 г. ще могат да карат ски на Витоша на символична цена в събота, когато ще е Световният ден на снега.

3861 деца ще карат безплатно ски и сноуборд на Боровец

05.12.2017 | 11:58

3861 момичета и момчета от Община Самоков ще могат да карат безплатно ски и сноуборд на Боровец. Кметът на града Владимир Георгиев подписа ново 5-годишно споразумение с „Бороспорт".

Банско фаворит за световно юношеско през 2021 г.

10.10.2017 | 14:14

Ски курорт №1 на България Банско е фаворит за домакин на световното първенство за юноши по ски алпийски дисциплини през 2021 г.

Камен Златков с чек за рекордно класиране

08.06.2017 | 15:35

Един от най-добрите ни скиори алпийци този сезон Камен Златков бе награден с чек за 1500 лв. от един от спонсорите на българската федерация.

БФ ски готви специален подарък за Наско Петров

15.04.2017 | 16:41

Малкият талант в ските Атанас Петров вече завърши сезона си в Италия, но все още е в Ливиньо, където очаква последната церемония по награждаване след сезона.

Наско Петров герой след 6-о място в Италия

10.04.2017 | 19:11

Българчето Атанас Петров приключи поредния си сезон в Италия с 6-о място в гигантския слалом на националния шампионат на Апенините в алпийските ски.

Наско изпревари 133 деца в националното на Италия

03.04.2017 | 19:06

Българчето Атанас Петров записа един от най-големите си успехи в алпийските ски в Италия, въпреки че този път остана без медал.

Заднепровска и Попов с медали от "Купа Пирин”

01.04.2017 | 13:21

Най-добрият ни алпиец Алберт Попов и младата надежда при момичетата Гергана Заднепровска спечелиха сребро и бронз в гигантския слалом от турнира за "Купа Пирин”.

Започна лагерът на шампионите в "Научи се да караш ски"

31.03.2017 | 17:26

Вчера в Банско започна лагерът на най-добре представилите се деца в деветото издание на програмата "Научи се да караш ски" на Българската федерация по ски.

Бояна Радева е №1 в паралелния слалом

30.03.2017 | 13:20

Талантливата скиорка от Юлен Бояна Радева (на снимката) спечели паралелния слалом при момичетата до 12 г от програмата на стартовете в Банско за купа "Боби Мавриков" - финали.

Атанас Петров недоволен след победа

25.03.2017 | 07:35

В последните няколко седмици текат заключителните състезания в календара на италианската федерация по ски алпийски дисциплини.

Още 2 титли за Юлен на държавното по ски

24.03.2017 | 11:45

Състезателите на Юлен прибавиха още 2 титли към колекцията си от отличия от държавния шампионат по ски алпийски дисциплини за деца до 14 и 16 г.

Деца от Самоков победиха в „Научи се да караш ски”

23.03.2017 | 17:55

Двама ученици от Самоков са победителите във финалното състезание на програмата „Научи се да караш ски“ на писта „Иглика“ в курорта Боровец.

Юлен с три титли на държавното за U14 и U16

23.03.2017 | 08:10

Младите скиори на Юлен спечелиха три титли от втория ден на държавното първенство по ски алпийски дисциплини за момичета и момчета до 14 и до 16 години в Боровец.