Рекорден брой участници на Витоша X Lines

27.03.2017 | 16:10

Над 75 състезатели се включиха в екстремната надпревара по необработен терен, която се проведе през уикенда на Витоша.

Малчугани се пускат в екстремна надпревара

22.03.2017 | 17:55

Тази събота (25 март) на Витоша ще се проведе третото поредно издание на екстремната ски и сноуборд надпревара в необработен терен - Витоша X Lines.

Българин е №1 в юношеския тур по фрийрайд

16.02.2017 | 10:24

Скиорът ни Симеон Павлов спечели първото място във втория кръг от веригата Freeride Junior Tour - надпреварата Eldorado Freeride Junior.

14-годишно българче пето на световното по джетски

06.12.2016 | 11:15

Състезателят по джетски Александър Петров направи впечатляващ дебют на световното първенство в Тайланд.

Наш катерач осми на световното

19.11.2016 | 11:00

Младата надежда на България в спортното катерене Петър Иванов, се нареди на осмо място в група А на дисциплината боулдър на световното първенство за юноши и девойки.

14-годишен ще кара на световното по джетски

16.11.2016 | 15:50

14-годишният Алекс Петров ще дебютира на световното първенство по джетски в Патая (Тайланд) в началото на декември.

Дъщерята на Мария Шпицер покори световния връх с катерене

31.07.2015 | 10:00

Спортната кръв отново закипя във фамилия Шпицер, при това като за световно. Малката дъщеря на най-добрата ни състезателка по синхронно плуване през 90-те Мария Шпицер покори върха с катерене.

Млади катерачи на НСА с дузина медали от Австрия

10.07.2014 | 17:10

14 медала спечелиха младите състезатели на НСА на международния детски катерачен фестивал в Петцен, Австрия.

Малките ни катерачи правят фурор в Букурещ

08.03.2011 | 14:46

Истински фурор направиха с представянето си българските деца, които участваха в неделя в откритото съсзание по катерене в Букурещ.

ОБЯВА: Спортен магазин търси продавач-консултант

21.12.2010 | 11:29

Търсите ли си работа на супер яко място с гъвкаво работно време? Фен ли сте на спортовете на открито?

Катерачите не стигнаха финалите в Словения

22.11.2010 | 09:14

Младите български състезатели не успяха да се класират за финалите в последния заключителен кръг на Европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки в Кран (Словения).

Шестима млади катерачи тръгват за ЕК в Словения

16.11.2010 | 17:20

Шестима състезатели ще представят България в последния кръг на Европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки през уикенда в Кран (Слвн).
Надпреварата с 10-годишна история ще се проведе само в дисциплината „Трудност”. Тя е своеобразен финал на сезона и в нея участват най-добрите от предните кръгове.
„Целта ни е да класираме поне един състезател за финалите. С най-големи шансове е Божидар Любенов, който бе финалист и преди 2 месеца на турнира във Велико Търново”, коментира за Viasport.bg селекционерът на тима за Словения Милен Виденовски, който е и треньор на представителите ни от Трапезица (Велико Търново).

Ето и участниците:
14-15 г.: Явор Пенчев (София), Стефан Колев и Владислав Ангелов (Трапезица).
16-17 г.: Юлия Керемедчиева (Трапезица), Кристиан Петров (Варна).
18-19 г.: Божидар Любенов (Трапезица).

Купа „Алтиус” остана у дома

08.11.2010 | 17:13

Младите състезатели на клуб Алтиус спечелиха едноименната купа от откритото състезания по спортно катерене, което се проведе през уикенда в столичната зала „Бонсист”.

Шефът на Sport Depot Красимир Цонов: Спортът трябва да е задължителна потребност за децата 17.06.2017 | 14:55

Изпълнителният директор на веригата магазини за спортни стоки Sport Depot Красимир Цонов е дипломиран инженер от Техническия университет в София, специалност “Електроника”.