Обявиха съставите за европейските по тенис

13.07.2018 | 17:40

Треньорският съвет на БФТенис номинира тенисистите, които ще представят България на европейските лични първенства и европейските летни купи.

Тенисистките до 14 г. се класираха за световно

08.07.2018 | 13:35

Нашите момичета се наложиха над Сърбия с 2:1 победи и ще играят на световните финали от 6 до 11 август в Простейов (Чехия).

Четирима наши ще играят в юношеския "Уимбълдън"

05.07.2018 | 13:06

За първи път България ще има четирима представители в надпреварата при юношите и девойките на "Уимбълдън".

Тенисистите ни до 14 г. завършиха трети в Бургас

03.07.2018 | 17:38

Националите на България по тенис спечелиха трето място на Европейската отборна лятна купа до 14-годишна възраст.

Тенисистките ни са на финал на Европейските купи

03.07.2018 | 09:48

Националките на България тенис до 14 г. се класираха за финалите на Европейската лятна купа.

Тенисистките U14 с победа над Австрия

02.07.2018 | 12:46

Националките на България по тенис до 14 г. започнаха с убедителна победа на Европейската лятна купа. Нашите момичета разгромиха Австрия с 3:0 победи.

Тенисистите U14 стартираха с победа над Швеция

01.07.2018 | 17:45

Националите на България по тенис до 14 г. се наложиха с 2:1 победи над Швеция на старта Европейската отборна лятна купа, която се провежда в Бургас.

Даниела Димитрова е в основната схема в Роухемптън

01.07.2018 | 12:50

Даниела Димитрова (Виа Тенис Стар София) се класира за основната схема на турнира в Роухемптън (Великобритания) от първа категория на ITF.

Бургас приема лятната купа за момчета

28.06.2018 | 13:55

От 30 юни до 3 юли на кортовете на тенис-център „Авеню" (Бургас) ще се състоят срещите от Европейската отборна лятна купа по тенис за момчета до 14-годишна възраст

Дария Радулова и Васил Димитров са шампиони U16

25.06.2018 | 11:55

Васил Димитров (Виа Тенис Стар) и Дария Радулова (Августа Траяна) спечелиха титлите на държавно лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 16 г.

Гергана Топалова на лагер с отбора на света

23.06.2018 | 15:44

Най-силната българска девойка в тениса Гергана Топалова заминава в неделя за Лондон, където ще се присъедини към „А“ отбора на света на Международната федерация по тенис.

Бивш №20 в света ще тренира тенис национали

19.06.2018 | 14:18

Бившият номер 20 в световната ранглиста Дмитрий Турсунов ще участва в подготовката на националите на България по тенис до 16 години за европейското първенство.

Ботев (Враца) прави кастинг за пет възрасти

06.06.2018 | 19:44

Ботев (Враца), мъжкият отбор на който се завърна в Първа лига, набира футболисти от пет възрасти. В събота (9 юни) е кастингът за пет набора - родени 2008-2011 г.

Адриан Андреев отпадна на "Ролан Гарос"

06.06.2018 | 17:55

Адриан Андреев отпадна на осминафиналите на турнира за юноши на „Ролан Гарос". Поставеният под №7 загуби с 5:7, 1:6 от №17 в схемата Карлос Лопес Монтагуд.

Бургас приема Европейска отборна лятна купа по тенис

05.06.2018 | 16:55

От 1 до 3 юли ТК Авеню (Бургас) ще бъде домакин на мачове от Европейската отборна лятна купа по тенис за момчета до 14-годишна възраст.

Андреев започна с победа на “Ролан Гарос”

04.06.2018 | 16:35

Адриан Андреев се класира за втория кръг на тенис турнира „Ролан Гарос” при юношите. Поставеният под №7 Андреев победи с 6:2, 7:6(6) играещия с „уайлд кард" Артюр Казо.

Симон-Антони Иванов e на нов финал в Черна гора

24.05.2018 | 18:07

Симон-Антони Иванов (Супер Спорт Варна) се класира за финалната среща на сингъл на тенис турнира за юноши и девойки от четвърта категория на ITF в Черна гора.

Шестима българи на полуфинали в Стара Загора

24.05.2018 | 17:23

Великолепен успех постигнаха българите на турнира от пета категория на ITF в Стара Загора. Шест наши тенисисти (4 юноши и 2 девойки) се класираха за полуфиналите.

Две титли на двойки за „3Т“ в Сливен

11.05.2018 | 19:05

И двете титли на двойки за юноши и девойки до 14 г. от международния турнир в Сливен бяха спечелени от съотборниците от „А“ националния тим по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“.

Денчева и Петрова втори на двойки в Букурещ

11.05.2018 | 18:16

Росица Денчева (Плевен 90) и Каталина Петрова (15:40, София) спечелиха второто място на двойки от международния тенис турнир до 12 г. в Букурещ.