Радева стана европейска шампионка под чужд флаг

21.06.2017 | 11:18

Състезателката по шахмат на клуб Локомотив 2000 Виктория Радева спечели европейската титла по рапид на първенството на Стария континент в Будва (Черна гора).

Изненадаха млад талант с пари за европейско и световно

14.06.2017 | 10:28

13-годишният шахматист Валентин Митев получи страхотни изненади по случай рождения си ден вчера.

Близо 120 шахматисти в битка за държавен трофей

06.06.2017 | 14:30

Държавните индивидуални първенства по шахмат за момчета и момичета до 8 и до 10 години стартираха в хотел „Балкан“ в град Плевен.

Вики Радева предизвика Чико на шахматен сблъсък

01.06.2017 | 16:35

Интересна шахматна партия между легендата на Ботев Динко Дерменджиев -Чико и пловдивската надежда в шаха Виктория Радева ще се проведе утре, 2 юни.

Антова пропуска държавното за мъже, Нургюл е в схемата

20.04.2017 | 13:25

Две от най-талнатливите ни млади шахматистки - Габриела Антова и Нургюл Салимова, намериха място в схемата при мъжете за финала на държавното първенство.

Пълен триумф на Радева и Тончева на държавните

18.04.2017 | 13:34

Виктория Радева (Локомотив 2000) и Надя Тончева (Левски) спечелиха по три титли на републиканското първенство по шахмат - стандартен, ускорен и блиц.

Габриела Антова се движи в топ 80 на Евро 2017

17.04.2017 | 13:33

Една от най-талантливите ни млади шахматистки Габриела Антова е 78-ма във временното класиране на европейското първенство за жени в Рига (Латвия).

Габриела Антова със загуба на Евро 2017

14.04.2017 | 15:57

Една от най-талантливите ни шахматистки Габриела Антова записа първа загуба на европейското индивидуално първенство за жени в Рига (Латвия).

Габриела Антова под друг флаг на Евро 2017

11.04.2017 | 10:52

Една от най-талантливите ни млади шахматистки Габриела Антова ще стартира днес участието си на европейското индивидуално първенство за жени в Рига (Латвия).

Вики Радева втора при жените в Скопие

10.04.2017 | 09:55

15-годишната Виктория Радева (Локомотив 2000) зае второ място при жените в силния Оупън турнир по шахмат „Карпош", който се проведе в хотел „Александър Палас” в Скопие.

100 лв. награда за шампион до 10 г. в шахмата

10.03.2017 | 11:55

Шампионът в турнира по шах за „Купата на България мол” ще получи големия пай от наградния фонд - 100 лв.

13-годишна с титлата при жените в шахмата

08.03.2017 | 17:06

Тийнейджърката Нургюл Салимова спечели титлата в 66-ото държавно индивидуално първенство за жени по стандартен шахмат на България.

Шахматисти ще спорят за медали в турнир за 3 март

03.03.2017 | 18:22

Втори шахматен турнир „Свобода” по случай националния празник 3 март ще се проведе в неделя в Раднево.

Антова продължава битката за титла при мъжете

15.02.2017 | 09:34

Вече са известни финалистите в шаха за 81-ото държавно индивидуално първенство за мъже и 66-ото държавно индивидуално за жени.

Мартин Петров в топ 10 при мъжете в шаха

08.02.2017 | 19:40

16-годишният Мартин Петров се нареди на престижното 8-мо място в 39-ия открит шампионат на България „Мемориал Георги Трингов“.

16-годишен в челото на турнир по шах

31.01.2017 | 17:20

Младият ни шахматист Мартин Петров се движи много добре след първите 3 кръга в 15-ото издание на международния турнир по стандартен шахмат „Мемориал Георги Трингов“.

Светлен Иванов с титла в шах турнир в София

15.01.2017 | 13:15

Светлен Иванов спечели поредната си титла в шахмата. 9-годишният малчуган триуфира в турнира за момчета и момичета до 10 г. за купата „България мол”.

Сребро и бронз за България от еврошампионати по шах

29.12.2016 | 12:05

Българчетата Николай Желев и Ивелина Христова грабнаха медали от 16-ите европейски младежки първенства по ускорен шахмат в категориите за момчета и момичета.

Наши шахматисти играят под друг флаг

27.12.2016 | 16:22

Осмина наши млади шахматисти ще премерят сили с връстниците си на европейските младежки първенства в Нови Сад (Сърбия).

Момчил Петков 3-ти на ученическото световно

11.12.2016 | 15:58

Шахматистът Момчил Петков спечели бронзов медал на световното ученическо индивидуално първенство в Сочи (Русия). Българчето се състезава във възрастта до 11 г.

1 2 3 4 ... 21 »

Шефът на Sport Depot Красимир Цонов: Спортът трябва да е задължителна потребност за децата 17.06.2017 | 14:55

Изпълнителният директор на веригата магазини за спортни стоки Sport Depot Красимир Цонов е дипломиран инженер от Техническия университет в София, специалност “Електроника”.