Да пребориш Европа след операция на сърцето

03.10.2017 | 11:35

Срещаме се с Денислав Иванов навръх 19-ия му рожден ден, само няколко дни, след като е спечелил поредния си златен медал в джудото, този път от европейско за младежи.

Viasport.bg награди Божидар Темелков за №1 на октомври

19.11.2016 | 12:35

Viasport.bg и Tinger наградиха Божидар Темелков като най-добър млад спортист на месец октомври. Младата ни надежда в джудото и самбото спечели допитването до читателите на Viasport.bg.

Спортна академия Биоком Ставен - люпилня на джудо таланти

19.08.2016 | 08:25

Спортна академия „Биоком Ставен“ функционира от 2007 г., като в последните 5 години е водеща в България в джудо и самбо и печели множество призови места в Европа.

Шампиони по джудо заплашени от наказание

08.04.2016 | 17:05

Ще се лиши ли България от двама от най-талантливите си състезатели по джудо - световният и европейски шампион за кадети Денислав Иванов и европейската шампионка за девойки Бетина Темелкова?

Денислав Иванов се цели в медал от олимпиадата в Токио през 2020 г.

24.10.2015 | 10:00

Денислав Иванов е състезател по джудо в Левски. През 2015 година стана първият световен шампион за България в джудото, след като заслужи златния медал за кадети в категория до 55 кг.

Изненадали Ашот Мартиросян с участието на световно

29.10.2013 | 10:20

В средата на октомври Ашот Мартиросян стана световен шампион по самбо за младежи до 20 г. от първенството в Солун. На финала при 74-килограмовите той надделя над монголеца Гаядамба Баянмунк и донесе един от 5-те златни медала за България.

Не пускат Дамянова на европейско

20.10.2012 | 21:20

В необичаен скандал бе замесена младата джудистка Борислава Дамянова, която на 25 октомври ще навърши 17 г. На нея й беше отказано да участва в европейското първенство по джудо до 23 г.

С поглед към Рио - втора част

07.09.2012 | 13:20

В. „Монитор” представи и втората част от материала си, посветен на младите надежди на България за следващите олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г. Тенденцията „да се стимулират младите” започна да намира все по-широка обществена поддържа след фиаското на българската делегация в Лондон.

Бетина Темелкова мечтае за олимпийския връх

03.07.2012 | 08:45

Бетина Темелкова е на 15 г., от Сливен. От 6 години насам се занимава с джудо, а преди около месец покори Европа, ставайки шампионка в категория до 48 кг от първенството за кадети в Бар, Черно гора.

Магдалена Върбанова реди стълбичка от медали

02.11.2011 | 18:05

Композиция под формата на почетна стълбичка от медали е наредила на стената си у дома младата ни джудистка Магдалена Върбанова. На специално табло в плевенския апартамент на семейството й са окичени всичките отличия, които тя е спечелила за изминалите 18 житейски и едва 6 години спортен път.

В Будо СУ джудото гради равновесие и сила

28.02.2011 | 15:11

Както знаем джудото е един от най-уважаваните и популярни бойни спортове по света. Самата дума „джудо”, като превод от японски език означава „път към гъвкавостта”. От момента на своето създаване като бойно изкуство, джудото дава възможност на хиляди хора по света да се научат на това как да победят самите себе си, преодолявайки агресията и успокоявайки духа, служейки си с различни похвати. Това е целта и заниманията с джудо в столичния клуб Будо-Софийски университет, който ще ви представим.