Кристиян Стоянов: След биатлона ще се занимавам с компютри

15.06.2017 | 10:20

Той се доказа като лидер на младежкия национален отбор по биатлон, след като на световното за юноши и девойки през февруари в Словакия записа най-предно класиране от българите.

Милена Тодорова: Тренирам с мисълта за успехите на Дафовска

07.06.2017 | 15:50

Милена Тодорова е родена на 18 януари 1998 г. в Троян. Преди около 10 години по лекарска препоръка взима решение да се захване с биатлон и това определя живота й.

Племенник на футболист сред олимпийците

03.02.2016 | 17:37

Кристиян Стоянов е роден в Берковица. 17-годишният биатлонист започва да се занимава с този спорт чак на 11 години.

Петьо Иванов: Бях пред отказване в началото на сезона

05.06.2014 | 10:10

Петьо Иванов постигна най-предното класиране на български биатлонист в международен старт през изминалия сезон. 19-годишният роден в Берковица състезател завърши четвърти, на 0,44 сек. от бронзовия медал, в дисциплината 12,5 км на световното първенство за юноши младша възраст в Преск Айл (САЩ).

Ния Димитрова: Няма да се откажа!

13.09.2013 | 17:32

20-годишната Ния Димитрова тренира биатлон от десет години. Сред най-добрите й постижения са първото място на европейското първенство до 18 г. в Осърбле (Словакия) през 2012 г. (има още трето и четвърто място в различните дисциплини), както и сребърен медал на световното първенство до 18 г. в Контиолахти (Финландия) същата година.

Екатерина Дафовска: Клубовете трябва да се събудят

10.01.2011 | 15:45
Предстоящият старт за Европейската купа по биатлон в Банско (10 – 12.02. 2011 г.) е идеален повод да поговорим с председателя на федерацията Екатерина Дафовска за бъдещето на този спорт у нас. Ето какво сподели олимпийската шампионка от игрите в Нагано през 1998 г. за читателите на viasport.bg

Шефът на Sport Depot Красимир Цонов: Спортът трябва да е задължителна потребност за децата 17.06.2017 | 14:55

Изпълнителният директор на веригата магазини за спортни стоки Sport Depot Красимир Цонов е дипломиран инженер от Техническия университет в София, специалност “Електроника”.