Горяна Стоева: Преди 8 години ми предрекоха успехи в бокса

07.07.2017 | 10:46

Горяна Стоева е една от трите ни боксьорки, които се класираха за финалите на европейското за момичета и девойки в София и така си осигури минимум сребро.

Николай Зафиров: Искам да съм като Мохамед Али

29.01.2017 | 14:00

Николай Зафиров е едва на 14 години, но вече има големи планове за бъдещето си в бокса.

Килограми тормозят Еми-Мари Тодорова (ВИДЕО)

17.01.2017 | 13:30

Една от големите надежди на българския бокс – Еми-Мари Тодорова, започна новата година по страхотен начин, като спечели силния турнир „Купа на нациите” в Сърбия.

Еми-Мари: Ако не бях в спорта, не знам какво щях да правя

28.09.2016 | 09:05

Еми-Мари Тодорова е едва на 17 години но вече има 2 европейски титли в бокса - при момичетата до 46 кг миналата година и преди няколко дни.

Тайсъна: Ако ме нападнат в Рио, ще се защитавам

30.07.2016 | 13:26

Боксьорът Даниел Асенов е вторият най-млад състезател в олимпийската ни делегация от 51 спортисти за Рио де Жанейро.

Тервел Пулев: Вече мислим за втора зала в София

14.04.2016 | 14:53

Двама от най-успешните боксьори в България - Кубрат и Тервел Пулеви, отвориха собствена спортна зала през декември, но тя вече се оказва тясна за всички желаещи да тренират при тях.

Даниел Асенов: Не могат да ме превърнат в кубинец

09.02.2016 | 16:10

Европейският шампион по бокс в категория до 48 кг Даниел Асенов се готви за първия си турнир под ръководството на кубинецa Хосе Еухенио Солер Арате.

Победителят: Максималист съм, винаги гоня първото място

22.12.2014 | 12:30

Благой Найденов стана през 2014 г. световен шампион по бокс за младежи в кат. до 81 кг на първенството в София, а няколко месеца по-късно стъпи и на олимпийския връх на вторите младежки игри в Нанджинг (Китай). Тези успехи заслужено му донесоха и приза за Най-добър млад спортист на България за годината в анкетата на Viasport.bg.

Президентът на БФБокс Красимир Инински: Доказахме, че сме на световно ниво

25.04.2014 | 10:00

Президентът на Българска федерация бокс Красимир Инински даде специално интервю за bgboxing.org във връзка със завършилото световно първенство за младежи и олимпийска квалификация за девойки в „Арена Армеец”, което предоставяме на вашето внимание:

Борислав Бояджиев:  Всички в отбора се готвят за медали

Борислав Бояджиев: Всички в отбора се готвят за медали

21.11.2012 | 21:46

Националният отбор по бокс за юноши взе наградата на Българска федерация бокс за отбор на годината. Момчетата на треньора Борислав Бояджиев спечелиха осем медала на европейското първенство в София и отборно заеха трето място, а Благой Найденов стана шампион в своята категория.

Носителят на купа „Странджа” Стефан Иванов: В живота не нокаутирам, премислям всичко отдалеч

01.03.2012 | 16:40

Стефан Иванов, който спечели купа „Странджа”, получи специалната награда на Пресклуб „България” за пробив в международния спорт. 19-годишният боксьор от клуб „Левски” взе златния медал в кат. до 52 кг, след като записа три убедителни победи.