Тереза Маринова: Уча децата, че мечтите им са напълно постижими

25.05.2016 | 17:40

Олимпийската шампионка Тереза Маринова ще проведе 7-ото издание на турнира си „Тереза Маринова и приятели” в събота (28 май) от 10:00 часа на стадиона на НСА.

Ивет Лалова след успеха си в Пекин: Зарязвам 100-те метра

29.08.2015 | 16:45

Ивет Лалова-Колио записа най-успешното световно първенство в кариерата си. В Пекин тя се нареди 14-а на 100 м, а на 200 м участва в първия си финал и завърши седма.

Спортният талант на публиката Никол Стамболийска:  Вече имам всичко необходимо, за да успея

Спортният талант на публиката Никол Стамболийска: Вече имам всичко необходимо, за да успея

29.03.2014 | 09:05

Лекоатлетката от Кюстендил Никол Стамболийска спечели убедително анкетата на „Еврофутбол“ за „Спортен талант на публиката“. Тя събра рекордните 910 гласа в допитването, проведено на сайта www.erofootball.bg. Така 18-годишната състезателка стана 33-ата спортистка, която българския букмейкър ще финансира през годината по програмата си „Спортни таланти“.

Победителят: За година промених самия себе си - имам по-високи цели

31.01.2014 | 17:48

Европейският вицешампион на 100 м за юноши Денис Димитров получи третия приз за Най-добър спортист при подрастващите в класацията на Viasport.bg.

Денис Димитров: Голямата ми цел е личен рекорд на европейското в Цюрих

16.12.2013 | 10:20

Лекоатлетът Денис Димитров изпраща най-успешната година в досегашната си спортна кариера. Роденият преди 19 г. в Монтана спринтьор подобри националния рекорд на България за юноши старша възраст, след като пробяга 100 м за 10,16 сек. на първенството в Правец. Спечели сребърен медал на 100 м на шампионата на Стария континент за юноши, дебютира на световно при мъжете в Москва.

Денис: Първо ме беше яд, после осъзнах, че съм направил голямо нещо (ФОТО)

22.07.2013 | 20:51

Благодарение на съотборниците си Денис Димитров осъзнал, че сребърният медал от европeйското първенство за юноши е голям успех. Българинът пристигна в Риети като най-бърз през сезона с 10,16 сек.

Виктор Нинов: Вярвам, че ще успея да вляза във финала

31.07.2012 | 16:38

Интервю с Виктор Нинов, лекоатлет в дисциплината скок височина и един от „Спортните таланти” на „Еврофутбол”, финансиран чрез едноименната програма на българския букмейкър. Виктор ще представлява България на Летните Олимпийски игри в Лондон. Срещаме се с него дни преди да замине за британската столица.

Тереза Маринова: Работата с децата ме разтоварва

14.04.2012 | 11:47

Тереза Маринова май не се нуждае от представяне. Ако не я знаете като последната ни олимпийска шампионка в леката атлетика - от Сидни 2000 г., то със сигурност сте я гледали как танцува с Данчо Йовчев във VIP Dance. А може пък детето ви да участва в организирания от нея турнир за малчугани „Тереза Маринова и приятели”.

Митко Ценов: Целта ми е нов рекорд

03.04.2012 | 12:47

Национален рекорд и два медала от балкански първенства. Началото на годината за Митко Ценов е успешна. Така я определя и той. Атлетът от Мездра спечели първия медал за България от пет години насам от балкански шампионат по крос кънтри.

Георги Цонов: Опитах да отмъстя за отбора

25.07.2011 | 11:19
Георги Цонов спечели трето място с 15.90 м в тройния скок на европейското първенство за старша възраст в Талин (Ест). При прибирането си в България 18-годишният пловдивчанин сподели, че първото място е било по възможностите му. Ето какво още каза той пред Яна Касова от сайта bgathletic.com.
Димитър Карамфилов: Галя мисли за атлетика по 24 часа на ден

13.07.2011 | 20:40
Този сезон младата ни атлетка Галина Николова направи истински фурор. Стана най-бързата европейка на световното за девойки младша възраст в Лил, като три пъти от началото на лятото счупи националния рекорд на 200 м. Последната поправка бе точно в най-важния й старт - на финала на дисциплината във френския град - нещо, което не се отдава лесно и на най-големите звезди в този спорт.

Шефът на Sport Depot Красимир Цонов: Спортът трябва да е задължителна потребност за децата 17.06.2017 | 14:55

Изпълнителният директор на веригата магазини за спортни стоки Sport Depot Красимир Цонов е дипломиран инженер от Техническия университет в София, специалност “Електроника”.