45-о ОУ №1 сред учениците на плуване

16.04.2018 | 13:33

45-о ОУ „Константин Величков“ е победителят в плувния празник за ученици, който се състоя на басейна на 97-о СОУ „Братя Миладинови“ в столичния квартал „Люлин“ (5-а част).

Локо (Русе) №1 на плувния турнир "Цветница"

25.03.2018 | 18:00

Русенският Локомотив стана отборен победител на турнира по плуване за деца „Цветница - Купа Speedo“, който се проведе на 25-метровия басейн в Спортната палата в София.

Щафетата ни с историческа титла на "Мултинейшънс"

25.03.2018 | 12:13

Българска щафета за първи път триумфира с титла на силния плувен турнир за юноши и девойки „Мултинейшънс“, в който участват членките на Комитета на малките държави.

Олимп направи плувен празник в Люлин

11.03.2018 | 19:40

Плувен празник за децата и подрастващите в столичния квартал Люлин, организира НСК Олимп.

Антъни шампион на Гърция

23.02.2018 | 22:15

Антъни Иванов стана и шампион на Гърция по плуване на голям басейн, започвайки с победа състезателната 2018-а.

Антъни Иванов открива сезона в Гърция

22.02.2018 | 14:58

Най-добрият български плувец Антъни Иванов открива състезателната година с участие на открития зимен шампионат на Гърция.

Световен шампион подари златото си на наша плувкиня

02.02.2018 | 13:19

Една от звездите на британското плуване и троен световен шампион - Джеймс Гай, подари златния си медал на българска състезателка по време на силния турнир в Люксембург Euro Meet.

В Пазарджик откриха плувния сезон с новите отбори

28.01.2018 | 19:03

В Пазарджик откриха плувния сезон с участието на 180 деца от цялата страна и от региони без традиция в „синия“ спорт.

Левтеров с бронз на плувния супертурнир в Люксембург

27.01.2018 | 11:50

Българското плуване спечели първия си медал от супертурнира Euro Meet в Люксембург.

Левтеров ще плува със световния елит в Люксембург

24.01.2018 | 11:21

Обещаващият талант Калоян Левтеров ще плува с големите звезди на световното плуване на най-силния зимен турнир на голям басейн, който е в Люксембург този уикенд.

Басейнът в Кърджали заработи след 25 години

31.12.2017 | 10:49

Закритият басейн в Кърджали отвори врати за децата от клубовете по водна топка и плуване, след като 25 години не работеше.

Плуването ни иска квалификация за младежката олимпиада

29.12.2017 | 14:35

Българска федерация по плувни спортове е подала искане до световната централа ФИНА държавните ни първенства да станат квалификации за Младежките олимпийски игри.

Сезонът в плуването приключи с 34 рекорда

23.12.2017 | 10:47

Общо 34 рекорда паднаха на държавното отборно-лично първенство по плуване за мъже и жени на малък басейн, с коeто бе затворен състезателният календар за 2017 г.

Антъни Иванов започна с рекорд на държавното

19.12.2017 | 13:35

Най-добрият плувец на България - Антъни Иванов, започна с рекорд участието си на държавното първенство за мъже и жени на 25-метров басейн в Спортната палата в София.

Осем рекорда паднаха на държавното за деца

17.12.2017 | 14:30

ПК Сандански е отборен държавен шампион по плуване при децата в малък басейн. На първенството в Пловдив бяха регистрирани 8 най-добри постижения при 12-годишните.

Петър Божилов: Европейското не мина както очаквах

16.12.2017 | 16:40

Петър Божилов завърши с протоколно плуване българското участие на европейското първенство за мъже и жени на 25-метров басейн в датската столица.

Петър Божилов подобри 25-годишен рекорд на Петър Стойчев

14.12.2017 | 15:25

Петър Божилов подобри 25-годишен рекорд на Петър Стойчев за юноши старша възраст (15-17 г.) на 1500 метра свободен стил, пише БТА.

Умора помрачи дебюта на Божилов на европейското

13.12.2017 | 18:28

Умората от държавния шампионат в старшата възраст попречи на Петър Божилов да дебютира успешно на европейско първенство по плуване при мъжете.

Антъни Иванов е в десетката за Спортист на годината

13.12.2017 | 13:40

Организаторите на анкетата Спортист на годината огласиха десетката за 2017-а. Церемонията по обявяване на призьорите е на 19 декември от 20:30 ч в зала "Рейнбоу плаза".

15 рекорда и впечатляващи плувания в Пловдив

10.12.2017 | 19:50

Държавното първенство за юноши и девойки старша възраст (15-17 г.) на малък басейн в Пловдив ще остане в историята като едно от най-силните плувни състезания у нас.