12 гимнастички ще представят България на турнир преди Световната купа в София

09.03.2018 | 10:34

12 състезателки ще представят България в международния турнир по художествена гимнастика, който ще се проведе преди Световната купа в София.

Десет медала за гимнастичките в Латвия

05.03.2018 | 21:58

Общо десет медала спечелиха българските гимнастички в турнирите “Балтик хууп” и “Рига спринг” в Латвия. Всичките ни представителки взеха отличия.

Нашите със сребро отборно на турнир в Рига

04.03.2018 | 12:30

Българките Татяна Воложанина и Анна Келман спечелиха сребърен медал в отборната надпревара при девойките на турнира по художествена гимнастика “Рига спринг 2018".

Вероника Любчова е №1 в Будапеща

18.02.2018 | 11:29

Вероника Любчова спечели титлата в многобоя при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "Грация къп" в унгарската столица Будапеща, информира БТА.

Наша грация взе квота за младежката олимпиада

15.02.2018 | 20:14

България спечели квота за турнира по художествена гимнастика на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, Аржентина, които ще се проведат от 6 до 18 октомври.

Художествената гимнастика с нова програма за деца

29.09.2017 | 17:55

Мария Петрова, Мария Гатева и Мария Кънчева разработиха система за подобряване техниката и уеднаквяване изпълнението на основни упражнения в художествената гимнастика.

Звезден дует поема девическия ансамбъл

18.09.2017 | 22:39

Вяра Ваташка е новият старши треньор на националния ансамбъл по художествена гимнастика за девойки. Нейна помощничка е Цветелина Найденова.

Лавина от контроли за гимнастичките преди световното

26.07.2017 | 14:15

Националните отбори жени и ансамбъл в художествената гимнастика ще правят по две контролни тренировки всяка седмица до световното първенство в италианския град Песаро.

Боряна Калейн ще играе на Световните игри

17.07.2017 | 11:22

Боряна Калейн показа най-добра форма на контролното на националния отбор по художествена гимнастика след двуседмичния лагер в Япония и заслужи мястото си в отбора за Световните игри във Вроцлав (Полша).

Зафирова и Борисова без медали от купата в Берлин

09.07.2017 | 18:21

Ерика Зафирова и Петя Борисова останаха без медали от Световната чалъндж купа „Берлин мастерс” в Германия.

Ерика Зафирова върви 8-ма на купата в Берлин

08.07.2017 | 13:14

Националката Ерика Зафирова се движи на 8-ма позиция след първите 2 уреда на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика „Берлин Мастърс” в Германия.

Зафирова и Борисова стартират в Берлин

07.07.2017 | 12:40

Ерика Зафирова и Петя Борисова ще представят България на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика „Берлин Мастърс“ за жени (7-9 юли).

Боряна Калейн е №1 на контролното на грациите

05.07.2017 | 11:25

Боряна Калейн спечели днешното контролно на национален отбор по художествана гимнастика - жени, след като игра най-стабилно и силно от всички.

Японците изненадали гимнастичките с таратор

30.06.2017 | 17:48

Треньорката на ансамбъла по художествена гимнастика Весела Димитрова разкри пред Viasport.bg, че момичетата й ще стратират на две "Чалъндж" купи през август.

ЦСКА грабна приза "Жулиета Шишманова"

27.06.2017 | 18:50

Състезателката на клуб по художествена гимнастика ЦСКА Никол Колева спечели златния медал в многобоя при жените в 33-тото издание на международния турнир "Мемориал-78".

Гимнастичките правят фурор в Япония

19.06.2017 | 12:40

Националният отбор по художествена гимнастика - индивидуално и ансамбъл, се радва на небивал интерес на лагера си в Мураяма (Япония) от първия ден на престоя си там.

Марина Иванова грабна „Приз Мария Петрова”

12.06.2017 | 18:35

Завърши четвъртият международен турнир по художествена гимнастика "Тракия къп" и „Приз Мария Петрова”.

Гимнастичките с награда - възстановителен лагер

10.06.2017 | 15:42

Индивидуалистките в художествената гимнастика Невяна Владинова и младите Катрин Тасева, Боряна Калейн, Ерика Зафирова и Петя Борисова получиха заслужена почивка.

Гимнастички от 11 държави на "Приз Мария Петрова"

06.06.2017 | 15:37

Пловдив ще бъде домакин на IV международен турнир по художествена гимнастика "Тракия къп" и "Приз Мария Петрова".

Варненките от Чар грабнаха златото в гимнастиката

05.06.2017 | 10:29

Отборът на Чар ДКС (Варна) в състав Елизабет Йовчева, Анна Келман и Звезда Игнатова стана безапелационен победител и шампион при девойките старша възраст.