Волейболистките на ЦСКА №1 в турнир на Левски за U12

Ани Колева 05/02/2014 19:05

Волейболистки на ЦСКА спечелиха приятелски турнир в София за момичета до 12 години, организиран от Левски в столичната зала "Раковски". На финала ЦСКА надигра Левски с 2:0 (25:23, 25:23) и взе първото място, "сините" останаха втори.

В състезанието при най-малката възрастова група се впуснаха цели шест отбора от София - Левски, ЦСКА, Славия, Звезди 94, Академик и Божур Волей. Участниците играха всеки срещу всеки в два последователни дни, като тимовете трябваше да изиграят по пет срещи. Зала "Раковски" стана арена на много оспорвани битки между малките участнички, а мачовете бяха съпроводени от радостни възгласи и окуражаване от страна на присъстващите.

Турнирът породи голям интерес сред клубове и специалисти, като залата буквално бе препълнена докрай от състезателки, родители и приятели. Само отборите на Левски и ЦСКА останаха без загуба. Финалът бе истинско дерби между двата тима, а резултатът вървеше точка за точка. В решителните моменти обаче "червените" показаха повече самообладание, те надделяха и в двата гейма с минимална разлика.

Така "сини" и "червени" си размениха по един триумф в София при момичетата до 12 години, след като Левски спечели приятелски турнир, организиран от ЦСКА през декември.

Всички резултати:

Левски - Славия 2:0, Академик - Божур 2:0, ЦСКА - Звезди 2:0, Левски - Академик 2:0,  Звезди - Божур 2:0, Славия - Академик 1:2, ЦСКА - Божур 2:0, Звезди - Славия 2:1, ЦСКА - Славия 2:0, Левски - Божур 2:0, Божур - Славия 1:2, Левски - Звезди 2:1, ЦСКА - Академик 2:0, Звезди - Академик 2:0, ЦСКА - Левски 2:0.

6. Божур Волей

Всички отбори получиха купи, предоставени с любезното съдействие на "Асикс". Първите три отбора пък се окичиха и с медали, които също предоставени от "Асикс". За да е сладък завършека на турнира за шестте отбора имаше и по една торта, изядена от малките участнички буквално на земята.

Въпреки шестте отбора и многото мачове през двата дни, турнирът премина при изключителна организация и отлични условия. Всички треньори изразиха своето задоволство от надпреварата, като повечето от тях харесаха идеята да има такива състезания при най-малките. Очаква се скоро друг клуб да поеме щафетата и да организира нов турнир за най-малките волейболистки - така се запалват все повече деца за волейбола.