България с 10 медала от втория ден на турнира в Боровец

Аеробика
    Viasport 10/05/2014 21:00

10 медала спечелиха българските състезатели по спортна аеробика от международния турнир за деца, юноши и девойки в Боровец, който бе излъчван на живо от Viasport.bg и Sportmedia.tv.

Световните ни шампиони Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов спечелиха титлата на смесени двойки във възрастовата категория 15-17 г.

Стоилова, която бе първа в квалификациите при девойките индивидуално, остана втора в крайното подреждане, а веднага след нея е Дарина Пашова, която се окичи с бронза.

При групите София Вададжийска, Емилия Будинова, Синтия-Мари Ангелова, Анита Гаврилова и Мари Босилина са на първо място, а Мария Ленкова, Ива Ангелова, Габриела Черкезова, Нина Ценова, Ангел Казаков - на второ.

При 9-11-годишните Борислава Иванова спечели златен медал. При двойките Беатрис Димитрова и Христо Манолов са втори, а Борислава Иванова и Александър Ангелов – трети.

При момчетата Александър Ангелов стана победител, а Христо Манолов взе бронз.
При 12-14-годишните Симона Благоева завърши четвърта. Отборно при децата, юношите и девойките България е на първо място.

Утре предстоят финалите на останалите дисциплини от международния турнир при подрастващите, които също можете да гледате НА ЖИВО във Viasport.bg и Sportmedia.tv.