28 медала за България от европейско по кикбокс за кадети

Кикбокс
    Viasport 01/09/2015 18:34

Общо 28 медала спечелиха националите ни по кикбокс от европейско първенство за кадети в испанския град Сан Себастиан. Шампионатът бе организиран от най-голямата Световна асоциация на кикбокс организациите - WAKO.

4 златни, 11 сребърни и 13 бронзови отличия вече са притежание на българските състезатели.

Престижният форум бе място за изява на над 35 държави във всички стилове на кикбокса на ринг и на татами. В генералното класиране България се нарежда на 13-о място, измествайки световни сили като Беларус, Германия, Франция, Словения, Босна и Херцеговина и други, които бяха с над 100 състезатели в отделните стилове.

Първата приятна изненада от нашите поднесе Кристиян Йорданов (на снимката) в стил киклайт контакт до 47 кг, който по пътя си към върха победи с 3:0 съдийски гласа световния шампион от Римини 2014 в този стил и категория Миколаш Манка. След този мач всичко беше в полза на българското момче и в крайна сметка то заслужи титлата европейски шампион.

Втория златен медал стана притежание на Доброслав Радев в стил киклайт контакт до 57 кг, който след безапелационни победи в квалификациите и полуфиналната среща се изправи и победи Моше Ор Шарнаа от Израел.
След този грандиозен успех на татами във финален двубой при девойките 13-15 г. до 46 кг излезе Кристина Николова, която победи Сара Пешут от Хърватия.
Последната, но не по важност европейска титла попадна в ръцете на Радослав Костов в ринговия стил лоу кик до 67 кг.

Освен огромния брой медали за състезателите, България се сдоби и с още една престижна награда. Дългогодишният рефер и съдия Дени Миленкова бе обявена за номер едно и топ рефер на шампиона. Тя получи приза си лично от президента на WAKO - Рой Бекър.