Левски Волей надигра ЦСКА при девойките старша

Любомир Тодоров 13/03/2011 14:38

Отборът на Левски Волей победи като домакин ЦСКА с 3:1 (22, 18, -17, 19) в последния мач от първа група на първенството за девойки старша възраст.

Така „сините” завършиха на първо място в групата, а „червените” останаха на втора позиция, като и двата тима се класират директно за финалите на републиканското първенство.
„Сините” стартираха с много хъс и желание в дербито, въпреки че то бе по-скоро за престиж. Те взеха инициативата още от началото и поведоха с 2:0 гейма. Така те повториха сценария от първия мач между двата тима, когато като гости също имаха преднина от два гейма, но загубиха с 2:3.

Този път в собствената си зала левскарките не допуснаха пореден обрат, като дадоха само един гейм на вечния опонент. Началният удар бе използван и от двете страни на мрежата за надмощие, като с по-голям успех действаше при домакините. Четвъртата част бе най-оспорвана, като равенството на силите се запази до 19:19. Тогава две поредни грешки на „армейките”, които първо докоснаха мрежата, а после изпратиха топката в аут, дадоха преимущество на „сините”. Това ги окрили и до края на гейма волейболистите на Левски Волей отбелязаха силна точкова серия, като оставиха съперничките на 19 точки.

Така „сините” дават заявка за шампионската титла при девойките, като за разлика от миналия сезон, когато „червените” имаха пълна хегемония, тазгодишните финали обещават да бъдат много оспорвани. Лично треньорът на девойките на Марица (Пловдив) Иван Радичев дойде в зала „Сикинко” за двубоя, като наблюдаваше внимателно изявите на съперниците на пловдивчанки. И трите тима – Левски Волей, ЦСКА и Марица, са с претенции за златните медали, което ще направи финалите на републиканското първенство доста интересни.