В Кубрат изпуснаха златото на хандбал у дома

Хандбал, Образование
    Viasport 08/05/2016 19:05

След 14-годишно прекъсване град Кубрат отново бе домакин на финални състезания от Ученическите игри по хандбал за юноши 11–12 клас.

Финалните състезания се проведоха в новопостроената многофункционална спортна зала „Кубрат”, която бе препълнена от зажаднели за спортни емоции местни граждани.

Откриването на изисканата церемония на финалните състезания имаше честа да направи г-н Бюрхан Исмаилов - кмет на Община Кубрат.

Шестте отбора финалисти демонстрираха завидни хандбални умения, не липсваха инфарктни моменти, много емоции и спортно напрежение, довело до един чудесен празник на хандбалната игра в люлката на този спорт - град Кубрат.

Първото място и златните медали спечелиха само с 2 гола разлика представителите от ПГЕЕ „М. В. Ломоносов” – Горна Оряховица (на снимката горе). На финала възпитаниците му се наложиха над домакините от СОУ „Христо Ботев” – Кубрат с 21:19.

Момчетата от Кубрат съжаляват, че не успяха да оставят купата в родния си град.

Бронзовите медали завоюваха миналогодишните шампиони ПГСАГ „Кольо Фичето” - Бургас, четвърти останаха ПГСАГ „В. Левски” - Варна, пети - ЕГ „Ив. Вазов” - Пловдив и шести - НПМГ „Акад. Л. Чакалов” - София.

Индивидуалната награда за голмайстор получи Владислав Йоргов от Горна Оряховица. Най-добър вратар стана Мариян Иванов (Варна), а най-полезен състезател - Мирослав Стефанов (Кубрат).