Волейболистките на 40 СОУ са №1 в България

Ани Колева 13/06/2016 19:00

40 СОУ „Луи Пастьор“ (София) триумфира с шампионската титла на финалите на Ученическите игри по волейбол за момичета 5-7 клас.

Спорът за златото се проведе в зала „Никола Станчев“ в Бургас, като организаторите се бяха постарали да осигурят отлични условия за надпревара. Финалният турнир събра десетте най-добри училищни отбори от страната, а участниците бяха разделени в две групи по пет отбора.

В потоците се игра всеки срещу всеки, като първите два от групите оформиха финалната четворка. След изиграване на груповата фаза до полуфинали достигнаха отборите на София и Кърджали от едната група, както и Видин и Смолян от другата група.

В първия полуфинал Видин надигра Кърджали с 3:1 и се класира за финал. Във втория полуфинал София отнесе Смолян с 3:0.

Така финалният мач на надпреварата противопостави тимовете на София и Видин. Битка обаче на практика нямаше, тъй като софиянки напълно доминираха. Волейболистките на 40 СОУ бяха безапелационни по пътя към победата, като надиграха съперничките с 3:0 (25:8, 25:9, 25:11) за по-малко от час. Така столичанки триумфираха със златните медали.

В спора за 3-4 място представителките на Смолян надиграха Кърджали с 3:1 след оспорван мач и спечелиха бронзовите отличия.

Крайно класиране в ученическите игри за 5-7 клас:

1. 40 СОУ Луи Пастьор (София)
  2. ПМГ „Екзарх Антим“ (Видин)
  3. ОУ „Иван Вазов“ (Смолян)
  4. СОУ „Петко Славейков“ (Кърджали)
  5. СОУ „Н. Вапцаров“ (Приморско)
  6. Прогимназия „Ак. Д. Йорданов“ (Омуртаг)
  7. СОУ „Топракчиев“ (Божурище)
  8. СОУ „Добри Чинтулов“ (Варна)
  9. СОУ „К. Преславски“ (Бургас)
  10.  СОУ „Бачо Киро“ (Павликени)

Представителка на шампионките взе и единствената индивидуална награда в турнира - за най-резултатна волейболистка бе обявена Мария Йорданова от София.