Медал за наш катерач в Еврокупа в Полша

Алпинизъм
    Viasport 04/07/2016 13:09

Българинът Петър Иванов спечели сребро в III кръг на Европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки - дисциплина боулдър, която се проведе във Варшава (Полша). В състезанието взеха участие 193 състезатели от 26 страни.

Златните медали в отделните възрастови групи (14-15 г., 16-17 г., 18-19 г.) бяха спечелени от състезатели от 6 различни държави - Словакия, Италия, Сърбия, Франция, Израел, Белгия - поредното доказателство за нарастващата популярност на спортното катерене в Европа и света.

Представители на още 5 страни намериха място на почетната стълбичка, като сред тях е и България. Петър Иванов се нареди втори в своята възрастова група (16-17 г.), като само два опита в повече за "топ" го оставиха след победителя Нимрод Маркус от Израел. Другият наш състезателХристо Алтънчев остана на 8-мо място в групата си - 18-19 г.

Във временното класиране за Европейската купа за 2016 г. Петър Иванов запазва 2-то си място. Борбата в неговата група ще бъде много оспорвана, защото първите трима в момента се побират в 18 точки, а оставащите два кръга ще решат спора за титлата в тази дисциплина. Христо Алтънчев е на 18-о място във временото класиране за Европейската купа във възрастовата група 18-19 г.