Виктория Волей спечел „Дерби къп”

Ивайло Пампулов 11/12/2009 15:27

Отборът на Виктория Волей (Пд) спечелиха първото място в четвъртото издание на международния турнир по волейбол за юноши до 17 години „Дерби къп”.  В спора за трофея пловдивчани надиграха шампиона на Сърбия Войводина (Нови Сад) с 3:1 (-18, 12, 21, 13).

Финалът се игра в препълнената зала на СОУ “П.К.Яворов” в присъствието на волейболните легенди Пламен Константинов, Любомир Ганев, Каспар Симеонов и Ани Узунова и заместник-кмета на Пловдив, отговарящ за младежта и спорта Георги Титюков, които раздадоха индивидуалните призове.

Три от тях останаха в града под тепетата, тъй като бяха спечелени от състезатели на отбора домакин Виктория Волей (Пд). Диагоналът Иван Иванов бе избран за MVP на турнира, Васил Атанасов – за най-добър разпределител, а Кирил Меретев за най-добър изпълнител на сервиси. Два от призовете потеглиха за Сърбия, след като Петър Адамович от Войводина (Нови Сад) бе определен за либеро № 1, а съотборникът му Станкович – за най-добър нападател. Приза за най-добър блокировач пък получи Иля Никитин от руския Динамо-Олимп (Москва).

Момчетата от набор-93 изпълниха заръката на клубния си президент Христо Драмов и спечелиха за пръв път купата след две втори и едно трето място в предишните издания на турнира “Дерби къп”. Дял за извоюването на трофея имаха всички, на които старши треньорът на тима Драган Иванов заложи във финалния мач и предишните двубои - Васил Атанасов, Иван Иванов, Явор Дандаров, Георги Стойков, Спас Байрев, Костадин Бишуров, Иво Драмов, Кирил Меретев и Костадин Ташев.

В малкия финал за третото място турският Галатасарай (Истанбул) се наложи с 2:0 гейма (25:20, 25:20) над германския Фридрихсхафен, а в спора за пето-шесто място руският гранд Димано-Олимп (Москва) надделя с 2:0 (25:19, 25:13) над австрийския АОН Хот Волейс (Виена).