Левски Волей триумфира в Русе при старшата

Любомир Тодоров 27/03/2011 16:02

Отборът на Левски Волей спечели квалификацията за държавното първенство за юноши старша възраст, която се проведе вчера и днес в Русе.

В борба за едно място се впуснаха три отбора – „сините”, Арда (Кърджали) и домакините от Дунав (Русе), като четвъртият тим - Ботев (Враца), прецени, че конкуренцията не му е по силите и се отказа от участие.

Отборът на Левски Волей, който в първенството за старша играе със състава си от младша възраст, постигна две чисти победи над съперниците, като последователно надигра Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) и Дунав (Русе) също с 3:0 (27:25, 25:22, 27:25). С тези два успеха левскарите взеха първото място и ще участват на републиканското първенство.

В спора за второто място в турнира Арда победи Дунав с 3:2 (27:25, 22:25, 25:21, 22:25, 15:12).

„Много съм доволна от момчетата - заяви за Viasport.bg треньорката на “сините” Весела Братоева. - Всички играха много добре, което се вижда и от резултатите - не дадохме нито гейм на съперниците. Много е приятно, когато си свършиш работата и после се прибираш с настроение”, допълни специалистката.