14 медала за гимнастичките от „Каламата къп”

Художествена гимнастика
    Viasport 27/02/2017 11:14

Истински фурор сътвориха българските състезателки по художествена гимнастика на силния международен турнир "Каламата къп” в едноименния град в Гърция. Там те спечелиха 14 медала, от които 7 златни.

Представителките на Левски Илиана, начело с националката Ерика Зафирова се прибраха с 9 отличия. Тийнейджърката, която вече от 2 години се състезава при жените, се нареди втора в многобоя, а във финалите на уредите възпитаничката на треньорката Белла Каратанчева завоюва златни медали на бухалки и лента и сребърни на обръч и топка.

Шампионка в многобоя при девойките младша възраст пък стана София Иванова, която спечели златен медал и във финалите на обръч, както и сребърен на топка. При девойките старша възраст Никол Атанасова спечели сребърен медал в многобоя и се класира на 6-то място във финала на топка.

Колекцията от отличия за България пък допълниха момичетата на Чар ДКС (Варна). Най-добре се представи Елвира Краснобаева (на снимката) с личен треньор Филипа Филипова. Тя спечели шампионската титла във възраст деца (родени през 2008 г.).

Във финалите на уредите Елвира бе недостижима и грабна и златни медали във финалите на въже и без уред с отличните оценки 13.250 т. и 13.700 точки.

Ерика Зафирова спечели 2 златни и 3 сребърни медала в Каламата.

При девойките старша възраст Анна Келман с личен треньор Дарина Кирякова спечели сребърен медал във финала на обръч, бронзов медал във финала на лента и се класира на 5-то място във финала на бухалки.

Звезда Игнатова също в същата категория игра на два финала и се класира 6-та на лента и 7-ма на обръч. При жените пък Памела Петрова с личен треньор Дарина Кирякова се класира 4-та в многобоя, както и се нареди четвърта във финалите на обръч и лента и 5-а във финалите на топка и бухалки.