Резерви смениха Елена Бинева в ансамбъла

Художествена гимнастика
    Viasport 19/03/2017 14:24

Две от резервите в ансамбъла ни при жените в художествената гимнастика - Камелия Стоилова и Стефани Кирякова, влязоха в отбора, за да заместят контузената Елена Бинева.

Това се случи на демонстративните изпълнения на тима по време на откриването на международния турнир „Руми и Албена“, на който домакин е клуб Чар ДКС (Варна).

21-вото издание на надпреварата се провежда във Варна, а в него участват 120 гимнастички от 7 чуждестранни отбора - Гърция, Кипър, Молдова, Франция, Холандия и 16 български клуба.

17-годишната Бинева получи възпаление на стара травма в десния глезен още преди Гран при на Москва преди около месец, но въпреки това игра в турнира, където момичетата спечелиха сребро в многобоя и във финала с 3 топки и 2 въжета, както и злато във финала на 5 обръча. Сега във Варна пък Камелия се включи вместо Елена в композицията с топки и въжета, докато Стефани я замени на обръчи.

Турнирът „Руми и Албена” пък преминава при изключително добра организация и домакините са организирали истински празник за почитателите на художествената гимнастикa в морската ни столица. Младата гимнастичка Ерика Зафирова от клуб Левски Илиана спечели многобоя при жените в българското класиране на турнира. Сребърният медал бе за лидерката на националния отбор девойки от миналия сезон Йоана Николова от Чар ДКС Варна, а бронзовият - Петя Борисова от Авангард (София).

В международното класиране при жените златния медал завоюва Памела Петрова от Чар ДКС Варна, сребърният - съотборничката й Мария Стилянова, а бронзът - София Устимова от Франция.

Ерика Зафирова спечели надпреварата при жените на "Руми и Албена".

При девойките старша възраст международното класиране спечели Елизабет Йовчева от Чар ДКС Варна, втора се нареди Виктория Моргоци от Молдова, а трета е Елеа Джулиано от Франция. В българското класиране първа е Анна Келман от Чар ДКС Варна, второто място бе за Деница Стефанова от Импала (Стара Загора), а третото – за Ивет Минковска от Левски Триадица.

При девойките, родени през 2004 година, в международното класиране златния медал в многобоя спечели Анастасия Гюзот (Молдова), среброто отиде при Илона Ауваро от Франция, а трета се класира Ромина Янева от тима на домакините. В българското класиране шампионка в многобоя е Валерия Ватова от Тракия (Пловдив), втора се нареди Никол Петрова от Чар ДКС Варна, а трета - Елица Йорданова от Левски Триадица.

Надпреварата при най-малките – категория деца в международното класиране златото спечели представителката на домакините Нели Атанасова, втора е съотборничката й Мариела Христова, а трета - Евгения Паникова от Молдова. В българското подреждане шампионската купа спечели Елвира Краснобаева (Варна), а след нея са Ники Гочева от Грация мебел стил (Варна) и Яница Абрашева от Левски (София).

Днес е надпреварата при девойките младша възраст. Сред съдийките в турнира пък е златното момиче от ансамбъла Любомира Казанова.