Волейболистките изтръгнаха успех срещу Турция

Ивайло Пампулов 02/04/2017 17:25

Волейболистките от националния отбор за девойки младша възраст (U18) продължават отличното си представяне на европейското първенство в Холандия.

Във втория си мач от група I момичетата на селекционера Страхил Балов се наложиха с трудно, но сладко 3:2 (25:20, 25:23, 14:25, 15:25, 23:21) срещу Турция и записаха нови две точки в актива си, с което направиха сериозна заявка за нещо повече в Арнем. Това бе втори пореден успех за България U18.

Нашите момичета започнаха прекрасно в първите два гейма, като във втората част поведоха с внушителното 11:3. След това обаче последва отпускане, довело до 20:20, но българският тим не изпусна повече инициативата и поведе с 2:0 гейма след 25:23.

Турция намери начин да реагира и изравни геймовете след 25:14 и 25:15, но тимът ни изобщо не се стресна и започна по-добре в решителния тайбрек. И когато победата бе само на две точки разстояние, турският отбор отново изравни (13:13), за да се превърне геймът в истински трилър.

"Полумесеците" имаха няколко поредни мачбола, но момичетата на Страхил Балов показаха непреодолим дух за сладкия триумф с 23:21.

Топреализатор с 25 точкибе капитанката на България Александра Миланова (3 аса, 45 % в нападение).

За Турция появилата се като резерва Езджъ Кара отбеляза 15 (3 аса, 4 блокади, 80 % в нападение).

Стартов състав на България U18:

Пламена Кораменова, Мария Йорданова, Александра Миланова (капитан), Добрина Христоскова, Борислава Съйкова, Мария Кривошийска, Димана Александрова (либеро);

Утре е почивен ден от програмата на европейското първенство, а следващият мач на България в Арнем е срещу Русия на 4 април от 15:00 ч наше време.

За полуфиналите се класират първите два отбора от всяка предварителна група, а заелите трето и четвърто място ще спорят за местата от 5-8.

Снимка: Милена Димова