Кану-каяк
    Анна Стоилкова 15/05/2017 17:18

Традиционната регата „Чипилски”, която се организира от едноименния пловдивски клуб по кану-каяк, събра почти 100 деца, юноши и девойки в поредното си издание.

Надпреварата се проведе през уикендана гребния канал в Града под тепетата и бе подкрепена и от общината.

В регатата се включиха участници от 8 клуба в страната. Те бяха разпределени в 4 категории – деца, момчета и момичета, юноши и девойки младша и старша възраст. Подрастващите се състезаваха на 3 дистанции – 200 м кану и каяк единично (при децата), 500 м и 1000 м кану и каяк единично за останалите възрастови групи.

Тазгодишното състезание отбеляза и 10-годишнината от създаването на клуб Чипилски, който е учреден през 2007 г. За разлика от предишните издания, този път турнирът продължи цял ден заради големия брой на участниците. В някои от категориите, особено при най-малките, гонките бяха изключително оспорвани, а разликите между първия и втория - по-малко от секунда.

Най-голямо превъзходство над съперниците си пък показа Михаил Федишин, който спечели финала на 500 едноместно кану при момчетата с време 2:13.64 мин., изпреварвайки втория Даниел Донов с повече от 7 секунди. Малко след това Федишин спечели още един медал – на 1000 м кану при юношите младша възраст, където остана 2-и след съотборника си Димитър Петров.

С най-много титли - по 4 завършиха представителите на домакините от Чипилски и децата на Левски. С 3 златни медала си тръгнаха кануистите и каякарите от Локомотив, а състезателите от Тракия на легендата Николай Бухалов са с 2.

Шефката на клуб Чипилски Ана Кодинова почерпи всички участници по случай рождения си ден.

Въпреки това последните оглавиха отборното класиране, след като събраха 205 точки. След тях останаха Чипилски със 162 т. и Левски – с 82 точки.

Призьорите във всяка от дисциплините получиха медали и предметни награди, а за отборната надпревара призът беше купа.