Бургазлии с титла в хандбала от ученическите игри

Хандбал
    Viasport 12/06/2017 07:05

Възпитаниците на основно училище „Елин Пелин” в Бургас спечелиха финалите в хандбала при момчетата на ученическите игри. Надпреварата бе за ученици от 5-и до 7-ми клас и се проведе в спортна зала „Русалка” в Добрич.

За финалния турнир се класираха 6 отбора от Бургас, Мездра, Варна, Добрич, Пловдив и София.

Тимът на бургазлии записа 4 победи, за да грабне златните медали. Никой отбор не успя да затрудни шампионите от „Елин Пелин” и те побеждаваха категорично всичките си съперници. Във финала момчетата от Бургас се наложиха над състава на ОУ „Христо Ботев” от Мездра с 25:20.

Най-инфарктен в турнира пък бе двубоят в първия полуфинал, където бъдещите сребърни медалисти от Мездра спечелиха с минималното 17:16 мача си с хандбалистите на ОУ „Стоян Михайловски” във Варна. В крайна сметка учениците от морската столица не си тръгнаха без отличие, след като в малкия финал надиграха отбора на СУ „П. Р. Славейков” от Добрич с 21: 5.

В турнира бяха раздадени и индивидуални награди, като най-престичната – за голмайстор грабна Божидар Николаев Симеонов от училището в Мездра. Най полезен състезател стана Димитър Вълев Атаносов от Бургас, а Най добър защитник - Александър Михайлов Николов от Варна.

Материалните награди за призьорите бяха осигурени от организаторите – сдружение „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности – Добруджа” в града-домакин.

След края на надпреварата бе определен и идеалният състав на състезанието. В него място намериха играчи от 3 отбора. Четирима са представителите на шампионите от Бургас, двама са от Мездра и един – от Варна.