5-годишни участваха на турнир по плуване в Пловдив

Плуване
Добави в Svejo
    Ивайло Пампулов 31/12/2009 12:22
  5-годишни участваха на турнир по плуване в Пловдив

Петгодишните Симона Бъбарова и Петър Андреев бяха най-малките участници в коледния турнир по плуване в Пловдив, който организираха ЖПК Младост-91 (Пд) и енергичната треньорка от клуба Славянка Кънева-Раденкова.  

В надпреварата за родените през 2000, 2001 и 2002 година се включиха и по-малки деца, като на старт застанаха близо 100 таланти от Пловдив, Пазарджик и Благоевград. Скъпи гости на турнира в басейн "Младост" бяха Снежанка и Дядо Коледа, които награждаваха призьорите с медали, плувни очила, шапки и книжки. След приключване на състезанието Дядо Коледа пък раздаде на всички участници торбички с изненади - лакомства, плодове, книжка и играчка, съобщи сайтът news4000.bg.

 

Класиране в отделните дисциплини и възрастови групи:

50 м бътерфлай
Момчета (родени през 2000 г.): 1. Димо Резашки 38,5 сек.; 2. Михаел Василев 43,4; 3.К ънчо Лапков 48,6 (и тримата от Младост-91 Пд).
Момичета (родени през 2000 г.): 1. Невена Царевска (GD-sport Благоевград) 40,9 сек.; 2. Виктория Учикова (Младост-91 Пд) 56,9; 3. Никол Ангелова (Младост-91 Пд) 1:03 мин.
Момчета (родени през 2001 г.): 1. Георги Колев (Младост-91 Пд) 46,0 сек.; 2. Димитър Шопов (GD-sport Благоевград) 52,5; 3. Павел Динев (Младост-91 Пд) 54,2.
Момичета (родени през 2001 г.): 1. Александра Маюкова (Младост-91 Пд) 52,9 сек.; 2. Кристина Павлова (GD-sport Благоевград) 55,5; 3. Йоана Кузева (Младост-91 Пд) 1:04 мин..

25 м бътерфлай
Момчета (родени през 2002 г.): 1. Владимир Сотонов 23,7 сек.; 2. Александър Грънчаров 36,8; 3. Мартин Костов 44,1 (и тримата от Младост-91 Пд).
Момичета (родени през 2002 г.): 1. Александра Петрова 30,9 сек.; Мила Алдемирова 33,7; 3. Мария Плачкова 41,2 (всички от Пловдив).

50 м гръб

Момчета (родени през 2000 г.): 1. Димо Резашки (Пловдив) 39,7 сек.; 2. Михаел Василев (Пловдив) 43,6; 3. Симон Рашков (Делфин Пазарджик) 43,9.
Момичета (родени през 2000 г.): 1. Божидара Кодинова 42,6 сек.; 2. Виктория Учикова 47,0; 3. Екатерина Борукова 51,0 (и трите от Пловдив).
Момчета (родени през 2001 г.): 1. Иван Алмаджиев (Пловдив) 44,5 сек.; 2. Никола Саватинов (Пловдив) 46,2; 3. Антъни Атанасов (Делфин Пазарджик) 49,1.
Момичета (родени през 2001 г.): 1. Кристина Павлова (Благоевград) 49,6 сек.; 2. Василена Иванова (Благоевград) 49,9; 3. Бояна Рашкова (Пловдив) 50,4.

25 м гръб

Момчета (родени през 2002 г.): 1. Макс Митев (Пловдив) 24,5 сек.; 2. Николай Чалъков (Шампион Пазарджик) 29,0; 3. Петър Стоев (Шампион Пазарджик) 30,6;
Момичета (родени през 2002 г.): 1. Кръстин Драгоманска (Шампион Пз) 33,6 сек.; 2. Ася Серафимова (Младост-91 Пд) 34,4; 3. Любомира Гънева (Делфин Пз) 34,5.

50 м бруст

Момчета (родени през 2000 г.): 1. Георги Калчев (Пловдив) 46,7 сек.; 2. Недялко Дочев (Пловдив) 50,9; 3. Борислав Давидков (Благоевград) 55,9.
Момичета (родени през 2000 г.): 1. Дияна Петкова 51,7 сек.; 2. Елена Василева 59,1; 3. Никол Ангелова 1:13 мин. (и трите от Пловдив).
Момчета (родени през 2001 г.): 1. Валентин Бегов 57,3 сек.; 2. Георги Колев 57,4; 3. Иван Атанасов 1:03 мин. (всички от Провдив).
Момичета (родени през 2001 г.): 1. Ивета Андреева 52,6 сек.; 2. Василена Иванова (Благоевград) 1:00 мин.; 3. Йоана Кузева (Пловдив) 1:02.

25 м гръб

Момчета (родени през 2002 г.): 1. Владимир Сотонов 31,3 сек.; 2. Александър Грънчаров 33,3; 3. Мартин Костов 44,5 (всички от Пловдив).
Момичета (родени през 2002 г.): 1. Александра Петрова 33,0 сек.; 2. Мария Плачкова 41,4; 3. Мила Алдемирова 42,0 (всички от Пловдив).

50 м свободен стил

Момчета (родени през 2000 г.): 1. Симон Рашков (Делфин Пз) 36,3 сек.; 2. Георги Калчев (Пловдив) 36,6; 3. Кънчо Лапков (Пловдив) 41,5;
Момичета (родени през 2000 г.): 1. Божидара Кодинова (Пловдив) 38,0 сек.; 2. Невена Царевска (Благоевград) 38,7; 3. Дияна Петкова (Пловдив) 39,5.
Момчета (родени през 2001 г.): 1. Иван Алмаджиев (Пловдив) 39,1 сек.; 2. Румен Калчев (Делфин Пз) 40,5; 3. Никола Саватинов (Пловдив) 42,3.
Момичета (родени през 2001 г.): 1. Ивета Андреева (Пловдив) 43,9 сек.; 2. Александра Маюкова (Пловдив) 46,2; 3. Ани Тодорова (Шампион Пз) 46,5.

25 м свободен стил
Момчета (родени през 2002 г.): 1. Макс Митев (Пловдив) 22,2 сек.; 2. Николай Чалъков (Шампион Пз) 26,1; 3. Петър Стоев (Шампион Пз) 27,1.


Коментари