Кипи би треньора си в Севиля

Шахмат
    Ивайло Пампулов 18/01/2010 07:50

13-годишният Киприан Бербатов се представи на изключително високо ниво на втори пореден шахматен турнир в Испания.

Българският суперталант завърши със 7 точки от 9 възможни в крайното класиране на силното съревнование в андалуската столица Севиля, участие в което взеха 216 шахматисти.

Със същия актив като Бербо приключиха още четирима състезатели и допълнителните показатели отредиха на българския тийнейджър четвъртото място.

В последния девети кръг Киприан победи с черните фигури аржентинеца Дамиан Лемос и остави зад гърба си 16 гросмайстори, както и своя треньор Йордан Иванов, който завърши с 6 точки.

Преди 2 седмици Бербатов-младши спечели златния медал на турнира Вия де Рокетас в Испания, в който участваха 126 шахматисти.