Алауи и Терзийска с титлите при 14-годишните

Тенис
    Ивайло Пампулов 18/01/2010 07:56

Андрей Алауи и Джулия Терзийска спечелиха титлите от държавното първенство в зала за юноши и девойки до 14 години, което завърши през уикенда в Хасково.

При момчетата поставеният под №3 в основната схема и финалист от миналата година Андрей Алауи не загуби нито сет по пътя си към финала, а в спора за първото място не срещна сериозни проблеми в мача си срещу втория поставен Любомир Лещански. Алауи победи с 6:0, 6:3.

На старта той надви Теодор Бачев (6:4, 6:3), на четвъртфинала се справи с Калоян Михайлов (6:0, 6:3), а на полуфинала елиминира поставения под номер 1 Стоян Станков (6:4, 6:2).
Към титлата си на сингъл Андрей прибави и тази на двойки. В тандем със Станков те победиха на финала Лещански и Габриел Донев след драматичен тайбрек – 6:3, 4:6 (10:7).
За Алауи това бе четвърта титла от държавни първенства в зала, след като през 2008 г. триумфира на сингъл и на двойки и при 12-годишните.

При момичетата Джулия Терзийска, поставена под номер в схемата на сингъл, показа страхотна игра, не загуби нито сет, а във финалната среща даде само 1 гейм на своята опонентка Виктория Очева – 6:1, 6:0.
На старта на надпреварата Терзийска се справи със Силвана Петрова след 6:0, 6:3, след това победи Радина Димитрова с 6:1, 7:5, а в полуфиналите разби Габриела Михайлова с 6:0, 6:0.

Любопитен факт е, че Джулия, подобно на Андрей, е печелила държавното първенство при 12-годишните, като през 2008 г. на финала побеждава отново Очева, но с резултат 6:7, 6:3, 6:3.

Терзийска игра и на двойки, където си партнира с Анастасия Николова. Двете обаче отпаднаха още във втория кръг на надпреварата от бъдещите шампионки Вивиян Златанова и Десислава Златева. "Златният" дует победи във финалния двубой Виктория Очева и Габриела Стоименова със 7:5, 7:6 (4).

Снимки: msport-club.com и bgtennis.bg