За проблемите се говори години наред, а промяна няма

Ваня Николова 27/10/2018 09:00

Септември отпадна от Младежката Шампионска лига U19 след две загуби от Динамо (Киев).

И ако първото поражение в Украйна бе минимално и остави някакви надежди за реванша, то двубоят и по-скоро резултатът в София бе доста болезнен. 1:5 и Септември трябваше да се сбогува с мечтите за поне още два европейски мача.

В същия ден, в който тимът, воден от Светослав Петров, падна от Динамо, националният отбор по футбол за юноши до 17 години също претърпя загуба – с 0:1 от Словения в първи мач от европейските квалификации.

Двете срещи се играха почти по едно и също време, а резултатите ни подсетиха и отново ни показаха колко далеч сме от желаното ниво и колко отстъпваме на международната сцена.

А двубоят на "Герена" изобщо не предвещаваше този крах, който се получи след почивката. Играчите на Септември поведоха в самото начало и по този начин изравниха резултата от двата мача. За съжаление обаче, още до почивката гостите обърнаха. В началото на втората част Септември допусна два бързи гола и всички приключи.

Много често българските отбори по време на международни мачове правят няколко последователни грешки, които решават срещите. И тук не става въпрос само за юношите. Затова треньорите говорят за концентрация през целия мач, но очевидно няма кой да ги чуе.

"Трябва да променим много неща в работата с подрастващите, чисто спортно-технически, физически, ментално, на всяко едно ниво."

"Българските футболисти имаме много сериозен проблем с манталитета." Това са само част от думите на треньора Светослав Петров след мача.

"В тренировките трябва да се влагаме много повече, не трябва да има лигавщини", каза капитанът Иван Арсов, а нападателят Владимир Николов добави: "Според мен отстъпвахме най-много психически. Там беше най-големият ни проблем."

Причините за отпадането бяха посочени след двубоя както от треньора, така и от играчите. Лошото е, че за тези проблеми се говори години наред, а промяна няма...