Митко Джорджев в топ 8 на европейското таекуондо

Лека атлетика, Таекуондо - WTF (ол)
    Viasport 12/11/2018 14:39

Спортният талант на „Еврофутбол“ Митко Джорджев влезе в топ 8 в категория до 68 кг на европейското първенство по таекуондо WTF до 21 години в Полша.

В първия си сблъсък Митко надделя над Миколай Войчик от Полша, след което се справи доста инфарктно с британеца Джошуа Ливърс. В третата си среща надигра Магомед Курбанов от Русия, но в четвъртфинала 18-годишният дупничанин отстъпи на друг руснак – Рустам Одинаев и не можа да се бори за медалите.

В кат. до 57 кг Емилия Тасева се изправи в първия кръг срещу чехкинята Михаела Кубикова и отпадна от надпреварата. Въпреки негативния резултат, турнирът е добър опит за 16-годишния ни талант в този спорт.

15-годишната Ева Петкова пък спечели първо място от 52-рото издание на лекоатлетическия крос „Диана“, който се проведе на 10 ноември в Ямбол. Тя преодоля дистанцията от 1000 м във възрастовата група момичета под 16 години с резултат от 3:16,1 мин.