Победа за България U15 в първата контрола с Нидерзаксен

Viasport 13/04/2019 18:20

Националният отбор по футбол за момчета, родени през 2004 година, победи с 2:1 Нидерзаксен в контролна среща. Двубоя се игра днес на Национална база „Бояна“.

Гостите от Германия поведоха в 10-ата минута, когато капитанът Луис Подолски се разписа с диагонален удар (играчът няма роднинска връзка с бившия немски национал Лукас Подолски, само съвпадение на имената).

След около половин час игра футболистите на Нидерзаксен организираха добара атака, при която Буск подаде към Арлинд Садику, но ударът му бе избит с крак от вратаря на България Иван Маринов.

Минута преди края на първата част Георги Атанасов бе изведен срещу стража на гостите и не сгреши – 1:1. В последната атка за полувремето удар с глава на Садику бе уловен от вратаря на домакините.

След почивката и двата отбора направиха много смени. Цял мач за България изигра само вратарят Иван Маринов. В края на мача бяха най-интересните положения. В 65-ата минута при центриране от фаул в наказателното поле Никлас Нихоф си отбеляза автогол.

Малко след това стражът на България спаси удар на играч на гостите. Николай Златев можеше да отбележи трети гол за нашия тим, но стражът на Нидерзаксен не позволи това да се случи.

В понеделник, 15 април, двата тима ще изиграят още една контрола, от 11:00 ч. на Национална база "Бояна".