Слабо първо полувреме провали девойките срещу Швейцария

BGbasket.com 06/07/2019 19:25

Българският национален отбор U18 загуби втория си мач от Европейското първенство, Дивизия Б, с 58:75 от Швейцария.

Много силна игра на високите състезателки на противника и слабо първо полувреме за България наклониха везните в полза на Швейцария.

Двубоят вървеше кош за кош с малко предимство за България на моменти, преди в края на първата част и началото на втората Швейцария да направи страхотна серия от 12-0.

В средата на втория период съперникът вече мина разлика от 20 точки и нещата изглеждаха все по-сложни на нашия състав.

Швейцария имаше изключително превъзходство в подкошието, като овладя огромен брой борби в нападение.

Статична игра и доста брак в действията на българския тим му попречиха да намали разликата и да търси нещо и през второто полувреме.

Третият период завърши 12:11 за България, а в началото на последната част разликата почти стигна 30.

Финалните минути българският състав продължи да се бори и това най-после даде резултат и серия от 12-0 за нашите съкрати почти наполовина изоставането.

Времето обаче не стигна за повече и в крайна сметка нещата приключиха при 75:58.

18 точки, 7 борби и 6 асистенции записа Ивана Николова, 10 точки, 6 борби и 5 асистенции добави Константина Какогиани, а 8 реализира Виолета Григорова.

Невероятни за Швейцария бяха центърът Ема Шардон и тежкото крило Имке Броуер, които изнесоха мача на гърба си с по 26 точки всяка и общо 25 борби.