Девойките U18 издържаха само една част срещу Турция

BGbasket.com 09/07/2019 19:15

Националният отбор по баскетбол за девойки U18претърпя трето поредно поражение на европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Скопие. Тимът ни отстъпи с 54:97 на състава на Турция, воден от родената в Пловдив Неврие Йълмаз. Единствено първата четвърт бе равностойна, след което противникът ни доминираше в мача.

Българките направиха повече грешки от съперника (26 срещу 19), получаваха много точки и от бързи атаки, като отстъпваха значително по всички показатели. При борбите разликата бе 30 срещу 44, при асистенциите - 10 срещу 27, а при откраднатите топки - 9 срещу 18. Тимът ни не направи нито един чадър срещу 7 за опонента, като имаше и по-лош процент при стрелбата.

В последния си мач от груповата фаза България се изправя срещу Исландия. Двубоят е утре от 22:00 часа българско време, като се явява директен сблъсък за четвъртото място, тъй като нито един от двата тима няма победа до момента.

Двубоят днес започна много оспорвано, като играта вървеше кош за кош. Много силно за тима ни стартираха Ивана Николова и Константина Какогиани, а след десет минути игра нашите изоставаха с минималното 18:19.

Двата тима си размениха по един кош в началото на втория период. Последва обаче серия от 18:0 в полза на отбора на Турция, който се откъсна в резултата. Последните минути на полувремето бяха сравнително равностойни, но на почивката съперникът ни водеше убедително при 46:26.

Българките продължиха да правят много грешки и след паузата, от които туркините се възползваха. Разликата достигна 35 точки, а преди заключителната четвърт отборът на Силвия Пеева отново беше догонващ при 39:73. На практика това сложи край на всякаква интрига в срещата, а до края Турция направи успеха си още по-изразителен.

Ивана Николова бе най-резултатна за България с 19 точки и 7 борби, с 11 точки се отчете Константина Какогиани.

За победителите Фериде Акалан отбеляза 19 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (ДЕВОЙКИ U18) - ТУРЦИЯ (ДЕВОЙКИ U18)