Девойките U18 завършиха без победа в първата група

BGbasket.com 10/07/2019 23:55

Националният отбор за девойки U18 завърши без победа в група В на Европейското първество, Дивизия Б в Скопие, след 68:75 срещу Исландия.

Победа щеше да изпрати момичетата да играят за 9-16-о място, но вместо това те ще отидат на местата от 17-о до 23-о. Следващите мачове за България са с Косово и Норвегия.

За пореден път слабото начало преобърна всичко от първите минути. Исландките стартираха със серия от 13-0 и оттам мачът бе само догонване за българските състезателки.

Те успяха да свалят изоставането си до 6-7 точки и да пазят до последно надеждата, като с три минути до края вече пасивът бе само пет точки. Веднага обаче последва реакцията на съперника, който отново дръпна с 10 и приключи мача.

Иначе това бе най-равностойният мач на нашите до момента, като извън началните слаби минути те често имаха и превъзходство.

България направи само 11 грешки, но загуби борбата и имаше много слаб процент на успеваемост. 24 точки и 5 откраднати топки записа Константина Какогиани, 14 точки вкара Габриела Влахова, 13 - Виолета Григорова, а 12 - Ивана Николова.

България, Албания, Косово и домакинът Северна Македония остават без победа до момента в Скопие.